kruh podzim 2013: Zdeňka Vydrová - Současná Litomyšl

Source
Kruh
Publisher
Tisková zpráva
15.10.2013 09:10
Zdeňka Vydrová

Kruh Vás zve na přednášku

st 16/10/13, 20:00

Současná Litomyšl

Městská architektka Zdeňka Vydrová představí mekku současné moderní architektury město Litomyšl. Zmíní se nejen o celkové koncepci města, ale i o plánech a realizaci obnovy historických objektů a o příkladech moderní architektury, která nenásilně doplňuje historickém prostředí. Jaké jsou vize a cíle Litomyšle?
 
Architektka Zdeňka Vydrová je absolventka fakulty architektury VUT v Brně. V roce 1991 založila vlastní atelier, kde se věnuje komplexním architektonickým službám a urbanismu. Některé její stavby byly oceněny v rámci přehlídek české architektury.  Její práce byly součástí řady výstav architektury doma i v zahraničí. Mimo projekční práce působí od roku 1991 jako městská architektka města Litomyšl, kde se podílí na rozvoji města. Externě vyučovala v letech 1994 -1998 na fakultě architektury VUT v Brně, nyní externě spolupracuje s VUT v Brně s ústavem architektury fakulty stavební.

Přednáška se koná v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu.

vstup 50,- / 30,- Kč
Palác U Stýblů (Palác Alfa), 2. patro, Václavské náměstí 28, Praha 1


pořádá: o. s. Kruh
ve spolupráci: s festivalem 4 (+4) dny v pohybu
partneři: Ministerstvo kultury ČR, Škola architektury AVU Praha,
projekt podpořili: Konsepti, Magistrát hl. m. Prahy, MDA Praha s.r.o., Metrostav a. s., Sipral a. s., Nadace české architektury
mediální partneři: Era 21, Radio 1, archiweb.cz, časopis Stavba

V listopadu a prosinci pokračuje ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze přednáškový cyklus Metamorfózy měst přednáškami vynikajících francouzských architektek - Manuelle Gautrand (po 18/11/13) a Anne Lacaton (čt 05/12/13).
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
show all comments

Related articles