kruh jaro 2023 - Petr Tej /CZ + Eugen Brühwiler /CH

Source
Kruh, z.s.
Publisher
Tisková zpráva
12.05.2023 18:30
Lectures

Czech Republic

Prague

Petr Tej

Červnová přednáška o architektuře s názvem Lávky a mosty představí nejnovější projekty progresivních  a subtilních konstrukcí architekta a inženýra Petra Teje. Součástí večera bude i online rozhovor se švýcarským inženýrem Eugenem Brühwilerem, který je spoluautorem návrhu přestavby  železničního mostu pod Vyšehradem. Tématem diskuze bude jeho možné využití.

Petr Tej je architekt a inženýr věnující se navrhování konstrukcí mostů a lávek. Vystudoval Školu architektury na pražské AVU u Emila Přikryla, Fakultu architektury ČVUT u Aleny Šrámkové a obor Mostní konstrukce na Fakultě stavební ČVUT. Pracuje jako vedoucí oddělení mostních konstrukcí na Kloknerově ústavu ČVUT v Praze. Společně s Janem Mourkem a Oto Melterem založil studio Bridge Structures. Petr Tej je autorem řady mostů a lávek, od malých rozpětí po velké projekty celoměstského významu. Mezi ně patří lávka přes Vltavu v Lužci nad Vltavou, lávka přes Dřetovický potok nebo lávka přes řeku Lubinu v Příboře, které získaly řadu ocenění. Jeho projekty často vznikají ve spolupráci s renomovanými českými a zahraničními ateliéry. Jednou z posledních výrazných realizací je Štvanická lávka v Praze spojující Holešovice a Karlín, kterou navrhl společně s Markem Blankem a Janem Mourkem. Její součástí budou i sochařská díla sochařů Jana Hendrycha a Aleše Hvízdala.

Eugen Brühwiler
je švýcarský mostní inženýr. Vystudoval renomovanou fakultu architektury na ETH Curych a doktorát získal na švýcarském federálním institutu EPFL v Lausanne, kde dlouhodobě působí jako profesor. Jeho výzkumná i praktická činnost zahrnuje moderní metody hodnocení únavy a bezpečnosti stávajících mostů. Jako konzultační inženýr se také zabývá posuzováním a restaurováním mostů a budov vysoké kulturní hodnoty, a to ve Švýcarsku i v zahraničí.
0 comments
add comment

Related articles