Kotěrovo centrum: V květnu a červnu za architekturou


Program přednášek vyvrcholí v této sezóně dvěma přednáškami nejvýznamnějších odborníků na moderní architekturu ve střední Evropě – J. Vybírala a D. Prelovšeka.

Source
Kotěrovo centrum - FOIBOS BOHEMIA, o. p. s.
Publisher
Tisková zpráva
06.05.2009 21:55
Lectures

14. 5. 2009 v 16.30
se v Trmalově vile uskuteční přednáška C.F. Voysey a "anglický dům" na jižní Moravě prof. Jindřicha Vybírala. Přednáška se zabývá dílem jednoho z hlavních tvůrců britské architektury Arts & Crafts Charlese Francise Voyseyho (1857-1941) a jeho málo známým návrhem příměstského sídla továrníka Karla Löwa u Jihlavy. Na přednášku bude navazovat v 19.00 diskusní večer na téma Krásné sídliště? S mladými teoretiky a kurátory.

3. 6. v 17.00 se v Trmalově vile představí slovinský badatel Damjen Prelovšek s přednáškou Architektonické dílo Josipha Plečnika. Přednáška představí české i pro nás méně známé zahraniční dílo tohoto architekta, který byl přítelem Jana Kotěry i T. G. Masaryka a který se významně podílel na podobě české meziválečné architektury.

Kotěrova kolonie v Lounech prodloužena!
Výstava v Trmalově vile Slavné vily Ústeckého kraje: Kotěrova kolonie v Lounech bude pro velký zájem veřejnosti o týden prodloužena. Výstavu můžete v Trmalově vile navštívit až do 24. 5. včetně. Od 27. 5. pak bude hned otevřena výstava Slavné vily Pardubického kraje.
Výstava Slavné vily Ústeckého kraje: Kotěrova kolonie v Lounech chce připomenout poněkud pozapomenuté dílo architekta Jana Kotěry. Při stavbě čtvrti pro železniční zaměstnance uplatnil Kotěra jako první v Čechách myšlenku architektury zahradního města. Čerpal ze svých znalostí německých a anglických zahradních měst. Jeho cílem bylo vybudovat samostatné město ve městě, spojení výhod venkova i města v jeden celek.
0 comments
add comment

Related articles