Španělská firma Comsa International získala Městský dvůr v Brně

Publisher

    BRNO - Španělská firma Comsa International dnes podepsala smlouvu na koupi chátrající památky Městský dvůr na Šilingrově náměstí v Brně. Prodej za 32 milionů Kč schválilo počátkem října zastupitelstvo. Španělé se zavázali k rekonstrukci budovy na čtyř- až pětihvězdičkový hotel do 30 měsíců od nabytí právní moci stavebního povolení. ČTK o tom dnes informoval mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.
    Ve smlouvě získalo město navíc podle něj předkupní právo, pokud by se Comsa v budoucnu chtěla svého nového majetku zbavit. Do výběrového řízení se přihlásila i firma Le Palais, která se podílela na stavbě Velkého Špalíčku, radní ale dali přednost první z nich. Město palác již dříve neúspěšně nabízelo jako sídlo Nejvyššímu správního soudu či antimonopolnímu úřadu.
    Rozsáhlá budova o pěti podlažích a čtyřech křídlech si vyžádá podle důvodové zprávy magistrátu náklady odhadem 200 milionů Kč. Město se proto kvůli chybějícím penězům rozhodlo prodat nemovitost soukromému investorovi.
    V domě dříve sídlilo městské muzeum a postupně jej vyklidili jeho dočasní uživatelé. Bývalá stomatologická klinika fakultní nemocnice již dříve našla nové sídlo v bohunickém nemocničním areálu. Prostory služebny v rohu budovy opustila rovněž městská policie a jako poslední se do části budovy základní školy na Mendlově náměstí přesunul stavební úřad městské části Brno-střed.
0 comments
add comment

Related articles