Architect, a Puppeteer? - diskuse v Galerii VI PER

Source
Galerie VI PER, Theatrum Mundi
Publisher
Tisková zpráva
10.06.2019 10:25
Czech Republic

Prague

Karlín

Kateřina Vídenová

Galerie VI PER (Vítkova 2, Praha-Karlín) a Theatrum Mundi pořádají v pondělí 10. června 2019 od 19:00 hodin veřejnou diskusi Architect, a Puppeteer?

Citliví architekti to budou pravděpodobně popírat, ale architektura jako praxe a akademická disciplína je živena vírou v to, že dokáže formovat životy lidí prostřednictvím návrhů a vystavěného prostředí. Architektonický návrh představují pochybně vrstvené fikce, projekce a představy: od designu filosofie, kde se očekává, že se hypotetický koncový uživatel bude chovat určitým způsobem, až k vizualizačním technikám, v nichž jsou poddajné výstřižky lidí uspořádány v rámci renderů, jež připomínají spíše divadelní rekvizity než lidské bytosti. Zatímco soukromé prostory nás nechávají řešit architektonický determinismus prostřednictvím osobních vztahů, rozpor mezi snem architekta a jeho vysněným uživatelem a tím, jak skuteční lidé působí na architekturu, není nikde výraznější než ve veřejném prostoru.

Hosté:
Beth Weinstein, architektka a performerka, University of Arizona
Jan Bažant, loutkář, ilustrátor, grafik, scénograf, DAMU - Divadelní fakulta AMU
Justinien Tribillon, urbanista a badatel, Theatrum Mundi, Londýn, a Migrant Journal
Katerina Videnova, architektka,MAK / mobilní architektonická kancelář, Praha
Marta Michalowska, umělkyně a kurátorka, Theatrum Mundii, Londýn, a The Wapping Project
Océane Ragoucy, architektka a badatelka, TVK Architects, Paříž

Diskuse Architect, a Puppeteer? je organizována Theatrum Mundi, Londýn, a Galerií VI PER, Praha, v době konání Pražské Quadrienále 2019.

Facebooková událost >
0 comments
add comment