Využití kladenského pozemku, kde by mohla být výšková budova, určí studie

Publisher
ČTK
24.05.2021 08:35
Czech Republic

Kladno

Kladno – Využití kladenského pozemku, kde by mohla vzniknout výšková budova, určí závazná územní studie. Prodej plochy v části Kročehlavy budou schvalovat zastupitelé, řekl ČTK kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno). Pozemek má plochu 7000 čtverečních metrů, město by za něj mohlo získat včetně příspěvků na infrastrukturu podle dřívějších informací zhruba 60 milionů korun.


Radnice určí studií strikní podmínky, za jakých bude možné na pozemku stavět, včetně počtu podlaží a dalších regulí. Termín, kdy se má o prodeji definitivně rozhodnout, zatím není určený. "Řekněme, že nespěcháme s tím prodejem," řekl primátor s tím, že jednání pokračují.

O prodeji pozemku začalo uvažovat nyní už bývalé vedení města loni v létě. Nyní je nevyužitý, v nové budově by mohly být byty a kanceláře. Podle návrhu investora by objekt mohl být vysoký kolem 80 metrů a první náčrt byl inspirován chicagskými mrakodrapy. Starostou Chicaga byl v letech 1931 až 1933 kladenský rodák Antonín Čermák, stavba by mohla nést jeho jméno.
0 comments
add comment