Vyhlídka na střeše kladenského muzea věžáků má být hotová do konce roku

Publisher
ČTK
22.06.2021 16:55
Czech Republic

Kladno

žalský architekti

Kladno – Vyhlídka na střeše kladenského muzea věžáků má být hotová do konce roku, město vypsalo tendr, jehož hodnota činí zhruba čtyři miliony korun. Za dobré viditelnosti z vyhlídky návštěvníci spatří nejen České středohoří, ale například i Ještěd. ČTK to dnes řekla kladenská radní Petra Melčová (za ANO).


"Co se týká metrově, tak ta vyhlídka, když bude dokončená, tak bude stejně vysoko jako nejvyšší bod Kladenska," popsala Melčová. Nejvyšším místem Kladenska je vrchol Tuchonín v Křivoklátské vrchovině. Jeho nadmořská výška činí 488 metrů.

Kromě plošiny s vyhlídkou má na střeše vzniknout i terasa, avšak ta není součástí aktuální zakázky. Podle radní bude její zhotovení záležet na finančních možnostech města, stejně jako tomu bude v případě chystaného návštěvnického centra, které má vzniknout v přízemí věžového domu. Podle předběžných plánů by to mohlo být příští rok, jasno ale bude až po schválení rozpočtu.

V kladenské části Rozdělov otevřelo město minulý rok Muzeum památkově chráněných věžových domů včetně ukázkového bytu s dobovým vybavením. Představuje příběh sídliště i jeho hlavního architekta, kterým byl Josef Havlíček.
0 comments
add comment

Related articles