Na kladenském věžovém domě má letos vzniknout vyhlídka

Publisher
ČTK
14.04.2021 20:50
Czech Republic

Kladno

Josef Havlíček

Kladno – Na střeše historického kladen- ského věžového domu, ve kterém město loni otevřelo muzeum, má letos vzniknout vyhlídka. Město má v rozpočtu vyčleněné peníze a nyní připravuje její stavbu. ČTK to dnes řekla kladenská radní Petra Melčová (za ANO). V rozpočtu je na vybudování vyhlídky vyčleněno osm milionů korun. Nyní se chystá zakázka na zhotovitele.


"Bude to složitá záležitost, protože je to konstrukce, která se bude muset vynést nahoru na střechu," uvedla radní. Pravdě- podobně bude třeba využít jeřáb nebo vrtulník, protože půjde o již smontované součásti.

Město by letos také mělo nechat zpracovat projektovou dokumentaci pro vznik návštěvnického centra v přízemí věžového domu. Podle Melčové by do konce letošního roku mohl být vypsán tendr na jeho vybudování a hotové by mohlo být příští rok.

Muzeum památkově chráněných věžových domů včetně ukázkového bytu začalo v kladenské části Rozdělov fungovat minulý rok. Představuje příběh sídliště i jeho hlavního architekta, kterým byl Josef Havlíček. O návštěvy byl velký zájem, provoz ale, stejně jako v případě jiných muzeí, značně poznamenala opatření související s pandemií.
0 comments
add comment

Related articles