Vsetín koupil budovy a pozemky Na Lapači pro sportovní zónu

Publisher
ČTK
10.05.2018 08:55
Czech Republic

Vsetín

Vsetín - Město Vsetín koupilo soubor budov a pozemků v lokalitě Na Lapači. Tělovýchovné jednotě Zbrojovka Vsetín za ně dalo 12 milionů korun. Podle vedení města jde o strategickou investici, která by měla do budoucna umožnit vybudování ucelené sportovní zóny v této části města. ČTK to řekl mluvčí radnice Marek Mikuš.


"Chceme do budoucna vytvořit Na Lapači ucelenou sportovní zónu a objekt bývalé herny stolního tenisu, objekt posilovny a současné herny šachů pro tento náš záměr potřebujeme," uvedl starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL). Okolní pozemky již město vlastní.

Město koupilo i budovu bývalého motelu, která přiléhá k nedaleké sportovní hale. V budoucnu chce radnice tento objekt a halu propojit, vybudovat občerstvení i ubytování nejen pro uživatele haly, ale pro celou sportovní zónu Na Lapači.

Mluvčí města uvedl, že do budoucna bude prioritou rekonstrukce bývalé herny stolního tenisu na tělocvičnu, neboť tento typ prostor ve Vsetíně chybí. "V případě, že by existovala možnost získat dotaci, byla by tato rekonstrukce první v řadě. S posilovnou se Na Lapači počítá i do budoucna," řekl Mikuš.

Tělovýchovná jednota chce za část peněz získaných prodejem zrekonstruovat kuželnu na Ohradě. Zázemí by tam měli najít také šachisté a vedení jednoty.
0 comments
add comment

Related articles