V Ostravě dokončují rekonstrukci Domu kultury Poklad

Ostrava – V ostravské městské části Poruba stavbaři dokončují rozsáhlou rekonstrukci Domu kultury Poklad. Harmonogram zbrzdilo nepříznivé počasí, které komplikovalo práce v okolí kulturního domu. Během několika týdnů by ale stavba mohla být hotová. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová (ANO).


"Původně jsme předpokládali, že v těchto dnech již budeme Poklad přebírat. Jsme na konci s vnitřkem budovy a dokončováním interiérů," uvedla Bajgarová. Stavbu by si tak město mohlo převzít zhruba za dva týdny. "To, co nás maličko trápí, je počasí a neustále deště, které nám dlouhodobě brání efektivně pracovat na opravě venkovního prostoru. Měli jsme velký problém se založením schodiště a zhutněním prostoru před domem kultury, abychom tam mohli položit velkoformátovou dlažbu. Takže tady jsme v mírném skluzu a předpokládám, že ty práce budou dokončeny na konci června či první týden v červenci," doplnila náměstkyně.

Po rekonstrukci bude součástí kulturního domu například společenský sál, divadelní sál, cvičební sál či hudební klub. Bude v něm i kontaktní místo pro městskou policii, učebny či salonky. Přestavba kulturního domu trvá už několik let a je od počátku problematická. Opravy v minulosti zkomplikovaly nejen spory s jedním z bývalých nájemců prostor v objektu, ale také problémy spojené s požadavky na uhrazení nákladů na takzvané vícepráce. Problematickou stavbu tak nyní dokončuje v pořadí už třetí zhotovitel.

Základní kámen kulturního domu v dnešní ulici Matěje Kopeckého byl položen v roce 1958, slavnostně byl otevřen o tři roky později. Šlo tehdy o jediné kulturní zařízení v největším ostravském sídlišti, kde v té době žilo 50.000 obyvatel. Objekt je od roku 2009 kulturní památkou. Náklady na jeho nynější modernizaci by podle dřívějších informací měly být zhruba 400 milionů korun.
0 comments
add comment

Related articles