V Mnichově Hradišti začala stavba komunitního centra za 60 mil.


Mnichovo Hradiště (Mladoboleslavsko) - V Mnichově Hradišti začíná stavba nového komunitního centra za 60 milionů korun. Práce potrvají zhruba rok, jde o největší a nejnákladnější projekt města v letošním roce, s náklady na stavbu pomůže dotace z EU ve výši téměř 20 milionů korun.


Stavba slavnostně započala ve středu. V jediném komplexu komunitního centra najde zázemí školní kuchyně a jídelna obsluhující nedalekou základní školu a sousední mateřskou školu, klub dětí a mládeže a do budoucna i další organizace zaměřující se na děti, mládež a rodinu. V centru budou i registrované sociální služby. "Ve městě vznikne unikátní budova. Bude moderní a z pohledu architektonického řešení odvážná," řekl starosta Ondřej Lochman (Žijeme pro Hradiště).

Spolu se stavbou komunitního centra nechá město revitalizovat také Mírovou ulici, kde dům bude. Revitalizace již začala, v roce 2018 se přesunula trafostanice, která projektu musela ustoupit, následně byl zdemolován vysloužilý objekt klubu dětí a mládeže, na jehož místě nové centrum vznikne. Po dokončení stavby nechá město zbourat ještě budovu současné výdejny jídel.

Mnichovo Hradiště je město se zhruba 8500 obyvateli. Letos hospodaří s příjmy a výdaji ve výši zhruba 273 milionů korun.
0 comments
add comment