V M. Boleslavi začala výstavba areálu pro volný čas za 56 mil. Kč

Publisher
ČTK
06.01.2012 21:50
Czech Republic

Mladá Boleslav

Mladá Boleslav - Na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi začala výstavba areálu volnočasových aktivit za 56 milionů korun. Většinu peněz město zaplatí z evropských dotací. Areál se bude skládat z naučné expozice o historii a zajímavostech města, v podzemní části bude zrcadlové bludiště pro děti, na náměstí vznikne nový park s herními prvky. Areál by měl být dokončen letos v květnu. ČTK to dnes sdělila mluvčí mladoboleslavské radnice Hana Koišová.
    Volnočasový areál vznikne nad parkovacím domem, který nyní dokončují dělníci. Podle Koišové se bude skládat ze vstupní haly, která bude schovaná pod částečně prosklenou, železobetonovou a zelení porostlou kopulí. Z haly bude umožněn vstup do podzemní části areálu, která bude v původních sklepeních vytesaných do skalního masivu pod náměstím. Na povrchu pak bude park s herními a dalšími prvky. "Parčík bude architektonicky ztvárněn v podobném duchu jako celý prostor náměstí," doplnila Koišová.
    Volnočasový areál podle Koišové zakončí revitalizaci Staroměstského náměstí. Areál bude navazovat na parkovací dům s kapacitou 77 míst, který zatím funguje v částečném provozu. Několikrát odložená výstavba parkovacího domu by měla skončit tento měsíc. Podle původních plánů mělo přitom být parkoviště dokončeno loni v září. Termín začátku výstavby posunuly archeologické nálezy. Parkovací dům platí město z rozpočtu, bude stát přes 40 milionů korun.
0 comments
add comment