V Jablonci nechtějí lidé fotbalové hřiště blízko u domů

Publisher
ČTK
24.06.2006 23:25
Czech Republic

Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou - Nové fotbalové hřiště vznikne v Jablonci nad Nisou jen asi 30 metrů od panelových domů, což se nelíbí lidem, kteří v nich žijí. Mají strach z hluku a proti sportovišti za více než 17 milionů korun sepsali petici. Travnaté hřiště v Čelakovského ulici postaví město a na trénování je využijí mužstva FK Jablonec 97. Píše o tom dnešní liberecká příloha Mladé fronty Dnes (MfD).

    "Zhruba 80 až 90 procent lidí z panelových domů hřiště pod okny nechce," řekl MfD autor petice Petr Vinš. Sám má doma malé dítě a bojí se, že mu křik ze hřiště a rány do míče nedovolí spát. Vinš za jediný den sehnal mezi obyvateli domů 70 podpisů proti výstavbě hřiště.
    Město na ochranu lidí před hlukem vysází stromy mezi hřištěm a domy. Na vybudování travnaté plochy radnice obdržela státní dotaci 15 milionů korun a sama přidá 2,3 milionu korun. Hřiště začne vznikat ještě letos.
    "O hřišti se jedná již dlouho a obyvatelé panelových domů se proti němu ozvali až nyní. Bude na místě, které je nyní plné křoví a nepořádku. Jednou by tudy lidé mohli úplně přestat chodit kvůli strachu z přepadení," řekl člen jabloneckého městského zastupitelstva Petr Vostřák. Výstavba hřiště se uskuteční v souladu s územním plánem.
0 comments
add comment