V centru Ostravy vznikne nový obchodní dům

Source
Amádeus real
Publisher
Tisková zpráva
26.07.2008 12:20
PROJEKTSTUDIO

Společný návrh společností Ostravica fashion a Amádeus real dotváří celistvý blok v centru Moravské Ostravy v souseství obchodního domu Ostravica. Po realizaci by měl vzniknout jednolitý, polyfunkční komplex s obchodními prostory, administrativou, službami, kavárnami a restauracemi či tanečním sálem. Záměr města, obnovit bydlení v jeho centrální části, naplní v horních podlažích situované bytové jednotky. Ty budou orientované do ulice 28. října a nabídnou výhledy na panorama Ostravy. Samostatným prvkem pak budou zatravněné střešní terasy.
        Společný návrh Ostravica fashion a Amádeus real přináší do centra města komfortní sociální zázemí a podzemní garáže s kapacitou 320 míst. Propojením nového bloku se starým v blízkosti historického centra města vznikne významná křižovatka hlavních pěších komunikací spojujících centrum města v jeden souvislý celek. Náměstí Dr. E. Beneše se stane součástí velké pěší zóny městského centra, která propojí historickou část města s nově vznikající částí na Karolině.
        Za celým projektem stojí tři společnosti. Investorem je společnost Amádeus real, která v minulých letech vybudovala obchodní centra v Praze, Brně, Liberci a Ústí nad Labem. Ostravica fashion se zasloužila o záchranu Módního domu Ostravica, když neodborné stavební úpravy předchozího majitele vedly ke zřícení části stropů a hrozilo jeho celkové zřícení. Architektonický návrh je z dílny ateliéru ProjektStudio, který již v Ostravě realizoval mnoho staveb a v loňském roce získal čestné uznání v soutěžní přehlídce Dům roku za rekonstrukci budovy "F" krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě. V současné době zpracovává například projekt multifunkčního městského stadionu v Ostravě.
0 comments
add comment

Related articles