V Brně slavnostně otevřeli rekonstruovanou halu Rondo

Publisher
ČTK
17.09.2010 13:10
Czech Republic

Brno

Ivan Ruller

Brno - V Brně dnes symbolickým odhalením základního kamene slavnostně otevřeli halu Rondo, která prošla rekonstrukcí za 400 milionů Kč. Hala i v průběhu oprav sloužila extraligovým hokejistům brněnské Komety, dnes večer zde hráči zahajují novou sezonu zápasem s Třincem. Základní kámen haly položili stavbaři v roce 1972 na místě otevřeného kluziště.

    "Je to opravdu malá tečka za velkou rekonstrukcí haly Ronda," řekl brněnský primátor Roman Onderka. Město obnovu haly financovalo, a to ve dvou etapách.
    V hale byly v průběhu rekonstrukce opraveny a vyměněny kompletně inženýrské sítě včetně kanalizace. Dále řemeslníci vyměnili technologické zařízení budovy, instalovali novou vzduchotechniku a zrekonstruovali veškeré zázemí včetně šaten a V.I.P. prostor. Nově natřena byla ocelová konstrukce, celkové výměny se dočkaly akustické podhledy. Pro sportovce a účinkující byly přistavěny nové ubytovací prostory, které dosud chyběly. Novinkou jsou také výtahové komunikace.
    Hala Brno má i po rekonstrukci stále stejnou kapacitu hlediště, tedy 7200 míst, z toho 4200 k sezení. Hostí především domácí zápasy Komety Brno v extralize ledního hokeje, které v celorepublikovém srovnání patřily k nejnavštěvovanějším. Opravy začaly loni v létě a pokračovaly i během hokejové sezóny. Stavbaři a hokejisté se museli navzájem přizpůsobit.
    Podle architekta haly Ivana Rullera se město do rekonstrukce pustilo v pravou chvíli. "V jeden čas se potkala sešlost haly s potřebou vytvořit prostředí pro hokej v Brně, který se dostává do jisté renesance," uvedl Ruller. Katastrofální bylo podle něj především sociální vybavení objektu a občerstvení pro diváky. "Hala má konečně všechno co potřebuje. Investiční náklady byly podle mého názoru přijatelné," uvedl Ruller.
0 comments
add comment

Related articles