U brněnského Futura má vzniknout hotel, kanceláře i byty

Publisher
ČTK
30.01.2014 12:25
Czech Republic

Brno

Brno - Dosud nezastavěnou plochu u dálnice z Brna na Vídeň vedle nákupního centra Futurum by v roce 2017 mohla zdobit nová dominanta. Developerská společnost Codevintec Company zde chystá komplex s názvem Centrum Vídeňská - Brno, kterému bude dominovat čtrnáctipatrový hotel. Začít stavět chce v září. Dále zde budou bytové domy a administrativní budova, zjistila ČTK z Informačního portálu EIA.

    V současnosti je zde orná půda, řadu let ale neobdělávaná. Stavět se má na ploše zhruba 180 krát 150 metrů, přičemž ze západní a jižní strany jsou zahrady na městských pozemcích a výhledově se zde počítá se stavbou rodinných a bytových domů. Na východní straně mezi plánovaným komplexem a dálnicí se staví autosalon.
    Hotel má nabídnout 220 lůžek, vedle něj má stát administrativní budova s osmi patry, z čehož první dvě budou sloužit obchodům. Zbytek bude patřit kancelářím. Bytových domů se čtyřmi až devíti nadzemními podlažími má být pět. Areál nabídne téměř 900 parkovacích míst.
    "Zóna na jih od Brna kolem dálnice na Vídeň se bouřlivě rozvíjí od 90. let minulého století," píše se ve studii pro posouzení vlivu na životní prostředí. Až dosud se zde stavěly téměř výlučně obchodní centra či logistické a výrobní areály. Hlukové limity se zde kvůli blízkosti dálnice na Vídeň a dálnice D1 pohybují na hranici povolených limitů pro bydlení. Stejně tak jsou na tom kvůli intenzivní dopravě limity oxidů dusíku, polétavého prachu a benzoapyrenu. V roce 2010 tudy projelo za den průměrně přes 20.000 aut, v roce 2020 to má být přes 25.000 aut, přičemž čtvrtinu tvoří nákladní auta.
    Aby dopady na bydlení byly co nejmenší, mají stát bytové domy co nejdále od dálnice s okny otočenými převážně do zahrad. Uprostřed nově vzniknuvšího areálu bude volně přístupný park, střechy garáží pokryje tráva.
0 comments
add comment

Related articles