Studii Wellness centra v Jeseníku navrhnou dvě renomované firmy

Publisher
ČTK
03.06.2011 15:15
Czech Republic

Jeseník

Původní neodsouhlasený záměr RWC
Jeseník - Jeseničtí zastupitelé by měli mít o podobě nového wellness centra jasno v polovině července. Do této doby by měly být hotové studie, na kterých na žádost radnice budou pracovat dvě firmy. Za jejich zpracování zaplatí město každé firmě 170.000 korun. ČTK to dnes řekla starostka Marie Fomiczewová (ČSSD). Původní projekt v hodnotě kolem 300 milionů korun zastavili jeseničtí zastupitelé v polovině dubna. Důvodem byla především cena akvaparku. Jesenické wellness centrum by se mělo stát klíčovou stavbou v  regionu.
     "Zadali jsme zpracování studie dvěma renomovaným firmám. Studie by měla vyřešit polohu, velikost, obsah i parametry wellness centra. Z těchto dvou studií bude vybrána ta lepší nebo se udělá kompilát. Připraveno by to mělo být do poloviny července k dalšímu projednání na zastupitelstvu," uvedla starostka. Odborníci by se měli podle ní zabývat například i venkovním vzhledem. "Jde o studii, na kterou by se mohlo navázat projektem," doplnila Fomiczewová.
     Zastupitelé naposledy o podobě nového akvaparku diskutovali v dubnu. Tehdy shodili ze stolu původní podobu akvaparku v hodnotě kolem 300 milionů korun, jehož cenu se odborníci na poslední chvíli snažili snížit o 25 milionů korun. Odpůrci totiž projekt i tak označovali za megalomanský a investičně i  provozně nákladný. Místo toho schválili to, že se město pustí do zcela nového projektu v hodnotě kolem 220 milionů korun.
     Otázkou stavby wellness centra se jesenická radnice zabývá několik let. V plánovaných investičních akcích města se tento záměr objevil už v roce 2007. Konkrétní podobu dostal v  době, kdy stávající městské koupaliště přestalo splňovat hygienické normy na kvalitu vody a začínalo se uvažovat o jeho kompletní rekonstrukci. Projekt řešili několikrát nejen zastupitelé, ale stalo se i ústředním tématem veřejného jednání. Do přípravy přitom už město vložilo miliony korun.
     Radnice počítá s tím, že bude muset i kvůli nové podobě wellness centra prodat část městského majetku, město počítá i s dotací. Celkem 50 milionů korun by na projekt mohla radnice získat od soukromého subjektu na základě smlouvy o smlouvě budoucí. Zhruba deset milionů korun má město na projekt už nyní k dispozici.
     V polovině května radnice spustila nové oficiální stránky projektu, které obsahují nejen dosud zpracované podklady k původní variantě, ale především veškeré informace o postupu v přípravě nového záměru s nižšími investičními náklady. Lidé na stránkách www.rwc.mujes.cz najdou i harmonogram projektu.
0 comments
add comment

Related articles