Stav střechy českobudějovického bazénu bude znám v létě

Publisher
ČTK
16.10.2021 20:50
Czech Republic

České Budějovice


České Budějovice – Přesnější stav střechy českobudějovického bazénu, jejíž rekonstrukci možná až za desítky milionů korun město plánuje, bude radnice znát zřejmě až v létě. Určí ho průzkum vybudovaných revizních otvorů. ČTK to řekl ředitel sportovního zařízení města České Budějovice Tomáš Novák. Střechu bazénu dlouhodobě poškozuje především kondenzace par.


"Na základě letní prohlídky střechy bylo doporučeno nechat do ní vybudovat další revizní otvory. Jejich vybudování podléhá stavebnímu povolení. V současné době je na toto zpracována projektová dokumentace. Předpokládám, že další revizní otvory budou hotovy v červnu a potom bude moci být provedena kompletní prohlídka ocelové konstrukce střechy," uvedl Novák.

I když zatím není znám rozsah a harmonogram prací, vedení radnice připouští, že rekonstrukce na nějakou dobu uzavře jediný krytý plavecký stadion v krajském městě. Sportovní veřejnost proto delší dobu volá po vybudování druhé plovárny, která by nemusela mít padesátimetrový bazén jako ten současný.

Rekonstrukci střechy začalo město připravovat už před dvěma roky. Stadion, který je vzhledem ke své atypické architektonické podobě kulturní památkou, řemeslníci opravovali v několika etapách od roku 2015 do roku 2019. Práce pokaždé omezily na několik týdnů až měsíců provoz. Nejprve se rekonstrukce týkala izolace bazénu, následně se na dvě etapy pokládala nová dlažba a stavěla vířivka. Naposledy před dvěma roky řemeslníci opravovali sprchy a toalety.
0 comments
add comment

Related articles