Spolek Mezi stromy nedostal státní dotaci na hospic

Publisher
ČTK
13.04.2021 07:35
Czech Republic

Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod – Spolek Mezi stromy nedos- tal státní dotaci na stavbu lůžkového hospice v Havlíčkově Brodě, městu dnes proto vrátil pozemek. Starosta Jan Tecl (ODS) při té pří- ležitosti řekl zastupitelům, že plán na stavbu hospice ve městě nepovažuje za ztracený. Jak uvedl, podle jednání, kterých se účastní, by se projektu mohl ujmout kraj nebo jeho nemocnice v Havlíčkově Brodě.


"Je předpoklad, že v případě, že to bude krajské zařízení nebo nějaká krajská instituce, že je šance na to, aby získala tolik nezbytnou dotaci a akce se mohla realizovat," řekl Tecl.

Vysočina je posledním krajem v zemi, kde není žádný kamenný hospic. Spolek pro lůžkový hospic Mezi stromy o stavbu usiloval od roku 2015. Nejdřív se pro ni pokoušel sehnat místo v krajské Jihlavě, na radnici ale neuspěl. Havlíčkův Brod spolku slíbil pozemek předloni.

Následně získal spolek také příslib Kraje Vysočina, že na stavbu hospice s 20 lůžky přispěje 20 miliony korun, pokud ji bude dotovat i ministerstvo zdravotnictví. Od ministerstva ale spolek nakonec peníze nedostal. Podle dřívějších informací členů spolku měly být náklady projektu do 70 milionů korun.

Tecl dnes o členech spolku řekl, že to jsou "srdcaři", kteří pro tu věc dělají maximum. Předpokládá, že pokud se stavby hospice ujme kraj nebo jeho organizace, budou se spolkem při provozování hospice spolupracovat.

Jednání o možném pokračování projektu v minulém týdnu ČTK potvrdil náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný (ČSSD). Uvedl, že kraj má zájem, aby na Vysočině alespoň jeden kamenný hospic stál a aby byl v Havlíčkově Brodě. S ministerstvem zdravotnictví by podle náměstka chtěl kraj jednat o podmínkách, za jakých by hospic mohlo podpořit. Prověřuje také možnosti čerpání jiných dotací.
0 comments
add comment