Rekonstrukci Císařských lázní asi kraj rozdělí do dvou etap

Publisher
ČTK
25.10.2017 18:50
Czech Republic

Karlovy Vary

Karlovy Vary - Rekonstrukci Císařských lázní v Karlových Varech zřejmě Karlovarský kraj rozdělí do dvou etap. Vyplynulo to z jednání s památkáři. Se samotnou opravou národní kulturní památky by chtěl kraj začít hned po skončení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary v červenci příštího roku. Novinářům to dnes řekla hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).


Současný projekt počítá s tím, že by část původních lázeňských koupelen, které patří k nejcennějším částem objektu, byly využity na apartmány. Památkáři i kraj by ale dali přednost lázeňskému využití.

"Architekt, který dělal projekt Císařských lázní, navrhnul, aby se projekt rozdělil na dvě etapy. První by byla část, kde je Zanderův sál a okolní podlaží. A druhá část je ta problematická, kde jsou koupelny a vůbec to nejcennější,"
uvedla Vildumetzová.

Snaha umístit do Císařských lázní plnohodnotný koncertní sál pro Karlovarský symfonický orchestr je zřejmě přes památkáře neprůchodná. Narušilo by to obvodové zdivo a právě část bývalých koupelen. Symfonici by ale mohli využívat menší víceúčelový sál a v některých místnostech by mohli mít takzvané ladírny.

Karlovarský kraj ještě doufá, že se při schvalování státního rozpočtu podaří slíbenou dotaci 100 milionů korun zvýšit na 250 milionů. Spolu s 200 miliony kraje a 100 miliony korun od města by tak bylo zajištěno financování bez nutnosti využít evropské fondy, které by výrazně omezily možnosti využití objektu.
0 comments
add comment

Related articles