Projekty z workshopu: Kašna na dole Hlubina

Publisher
Tisková zpráva
18.07.2014 12:20
V úterý 15. července večer vyvrcholil mezinárodní workshop na ostravském dole Hlubina za účasti studentů architektury, mentorů (Josef Kiszka, Jan Stolín, Vendula Šafářová) a Provozu Hlubina (Jakub Kostruh, Marta Pilařová, David Wojaczek). Ve třech dnech (13 .- 15. 7), během kterých se tak mohli mladí a nadějní študáci naplno věnovat tématu, přiučit se technice sprejování, anebo prozkoumat oblast z vysoké perspektivy, vytvářeli nové podoby středobodu budoucího náměstí.

Díky rozdělení do skupin se tak sešlo 11 návrhů na širokou a podnětnou škálu využití staronového prostoru kašny. Návrhy se zabývají několika tématy, a to minulostí horníků a smrtí s ní spojenou, vodou jako očistným prvkem industriálního prostředí, objevili se také témata „Zdroj ve smyslu zrození, The Deep – pohled do hlubiny, Vhled do rovnováhy – reflexe, metamorfóza, transkripce“. Od polských studentek jsme viděli stříkání vody z rour stávajících i nových, smysl pro vtip a byly zde také k vidění industriální zvuky z hlubin a další vtipné návrhy. Studenti si pohrávali jak s industriálem a jeho aktuálními odkazy, tak i s novou interpretací industriálu, s vodou jako nezkrotným živlem, vodou očišťující, vodou plnou hry, vodou jako cyklem života, naplnění i vodou jako počátkem.

Výsledné návrhy budou posuzovány nezávislou komisí složenou z řad profesionálů výtvarného umění a architektury, která zasedne během letošního ročníku Deepcampu 3.0 od 14. do 24. srpna 2014, připravovaného týmem Provozu Hlubina již tradičně v prostorách této Národní kulturní památky. Nechme se překvapit, které z hravých, ale i vážných témat bude to nejlepší a nejvhodnější. Už teď víme, že vítězný návrh se bude realizovat a je na co se těšit!

Více o organizátorech akce ZDE
0 comments
add comment

Related articles