Primátorka: Za otevřením bazénu Thermalu byla snaha jej ukázat

Publisher
ČTK
25.08.2021 23:05
Czech Republic

Karlovy Vary

Karlovy Vary – Nedávné otevření bazénu na střeše hotelu Thermal navzdory zjevným nedodělkům bylo podle primátorky Karlových Varů a členky představenstva hotelu Thermal Andrey Pfeffer Ferklové (ANO) vedeno snahou představit ikonický bazén, když do Varů míří hodně lidí na filmový festival. Podstatné byly ale i ekonomické důvody, řekla dnes novinářům. Hlavně na sociálních sítích lidé poukazují na to, že venkovní bazén s výhledem na město má ještě nedostatky. Není hotová dlažba kolem něj, v okolí je nepořádek a stavební ruch. Bazén zatím není zkolaudovaný a je ve zkušebním provozu.


“Důvod, proč se otvíralo, byl ten, že i Saunia, která je provozovatelem, chtěla aby bazén byl otevřen co nejdříve. Tedy, aby ho mohla ukázat veřejnosti, ale také ekonomicky, aby to už běželo, protože platí nájmy,” řekla ČTK karlovarská primátorka. Zástupce společnosti Saunia se ČTK nepodařilo kontaktovat. Saunia provozuje v Česku několik saunových center v Praze, Brně a dalších městech. Venkovní bazén je pro firmu novinkou.

Bazén na střeše Thermalu byl zavřený zhruba sedm let a chátral. Nyní je po rekonstrukci, rozsáhlou opravou prochází celý hotel Thermal. Ačkoli vlastní bazén je hotový, práce na přilehlém saunovém centru a restauracích pokračují. Koupající tak pravidelně hned po uzavření bazénu střídají stavební dělníci.

Kolaudaci bazénu podle primátorky předchází zkušební provoz. “Bazén v současné době běží ve zkušebním režimu. Tento zkušební režim by měl fungovat až do srpna příštího roku. Zkušební režim slouží k tomu,aby se odzkoušely technologie a přechod do běžného fungování byl plynulý,” uvedla Pfeffer Ferklová s tím, že u bazénů požadují hygienici zkušební dobu standardně.

Se zkušebním provozem, který předchází kolaudaci, počítá stavební zákon, jeho smyslem je vyzkoušet stavbu hlavně po funkční a bezpečnostní stránce.

“Bazén je otevřený pro veřejnost a jede teď v omezeném režimu. To znamená, že nemá otevřeno po celý den, ale jenom v určitém časovém intervalu. Je tam i zvýhodněné vstupné,” dodala primátorka. Lidé za tříhodinový vstup do bazénu zaplatí 150 korun. Až omezený režim skončí, bude základní dvouhodinové vstupné 245 korun do bazénu a 345 korun do bazénu a saun. O víkendu a svátcích se cena zvedne ještě o 100 korun. Saunia chce ale nabízet i zvýhodněné vstupné pro seniory formou předplatného na deset vstupů.
2 comments
add comment
Subject
Author
Date
na střeše
Raval
27.08.21 10:45
na střeše
Karel Doležel
28.08.21 02:22
show all comments

Related articles