Přes čtvrt století rozestavěný skelet v Ostravě dostaví Vítkovice

Publisher
ČTK
30.03.2016 20:05
Czech Republic

Ostrava

Ostrava - Rozestavěný železobetonový skelet, který více než čtvrt století hyzdí prostor u krajského úřadu a domu kultury v Ostravě, dostaví pro developera Red House skupina Vítkovice Machinery Group. Smluvní dokumentaci s investorem dnes podepsala dceřiná firma Vítkovice Revmont, stavět začne hned ve čtvrtek. ČTK to sdělila mluvčí Vítkovic Eva Kijonková. V budově mají vzniknout kanceláře, byty i obchody. Před rokem 1989 ji začala stavět komunistická strana jako své krajské sídlo, po změně režimu zůstal skelet stát jako nedostavěné torzo.

Práce na objektu jsou podle Kijonkové rozděleny do dvou etap, přičemž celkové náklady dosáhnou řádově stovek milionů korun. "Můžeme pouze potvrdit, že smlouva na první etapu, kterou máme již zcela jasnou, zní na více než 60 milionů korun," uvedl generální ředitel společnosti Vítkovice Revmont Pavel Pekárek.

Společnost Red House Development objekt koupila za zhruba 53 milionů korun už v roce 2008. Několikrát město žádala o prodloužení lhůty pro jeho dostavbu. Nakonec se obě strany dohodly na tom, že opláštění stavby, tedy fasáda a střecha, musí být hotovy do konce letošního roku, zcela dokončena pak budova musí být do konce roku 2017.

Zástupkyně společnosti Red House Development Sylvie Pyszková tento měsíc uvedla, že dostavba skeletu začala přípravnými pracemi a demolicí části horní stropní desky. "První závazný milník, smluvně zajištěný městem, a to zahájení prací na opláštění objektu do konce března 2016, splníme," uvedla Pyszková.

Skupina Vítkovice Machinery Group má přes 8000 zaměstnanců. Tvoří ji firmy s ročním obratem více než 25 miliard korun. Hlavním vlastníkem skupiny je Jan Světlík.

0 comments
add comment

Related articles