Přerovští hasiči se stěhují do nové zbrojnice

Publisher
ČTK
03.08.2020 18:00
Czech Republic

Přerov

foto: Ateliér Velehradský s.r.o.

Přerov – Přerovští profesionální hasiči finišují v těchto dnech s náročným stěhováním do nové hasičské stanice. Nové zázemí budou mít na periferii města, zbrojnice tam byla budována od podzimu 2018 a vyšla zhruba na 240 milionů korun. Tento týden se budou dokončovat poslední práce týkající se sítí, hasiči by poté měli odtud začít vyjíždět k zásahům, řekla ČTK krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová. Do nové stanice se hasiči přestěhovali z nevyhovujících prostor v centru města.


Územní odbor a stanice se stěhovala z ulice Šířava do městské části Újezdec ve směru na Horní Moštěnici od července. "Nejtěžší práce tak máme hotové. V tomto týdnu dojde k finálnímu přepojení všech našich technologií a systémů. Jakmile se tak stane, budou přerovští hasiči zajišťovat výkon služby i státní správy z nového sídla," uvedla mluvčí hasičů.

Podle Balážové stěhování, které má tento týden skončit, neomezí činnost přerovských hasičů. "Jelikož nejde o první stěhování požární stanice v kraji, využíváme již nabytých zkušeností a můžeme obyvatele města i okolí ujistit, že v tomto týdnu nebude žádným způsobem omezena akceschopnost našich jednotek," doplnila mluvčí.

Hasiči dosud sídlili v objektu přerovské vodárny v ulici Šířava, zbrojnice však nevyhovovala prostorově ani z hygienických důvodů a umístění v centru; sídlila ve vnitrobloku sídliště. Hasiči se potýkali se stísněnými prostory, nevhodně zaparkovanou technikou, chybějícím zázemím pro chemické a technické služby i s nedostatečnými skladovacími plochami. Objekt po jejich odstěhování využije přerovská městská policie.

V moderním komplexu budou mít hasiči prostorné garáže; místo dosavadních sedmi výjezdových vrat jich bude 23. Součástí stanice je strojní dílna, nové zázemí získali také příslušníci technické a chemické služby. Součástí nového areálu jsou také prostory pro výcvik jednotek včetně multifunkčního hřiště nebo železobetonové cvičné pětipodlažní věže.

Stavba nové stanice začala v říjnu 2018, předcházelo jí desetileté úsilí o získání peněz. Náklady na stavbu nakonec pokryly částkou přes 200 milionů korun evropské dotace.
0 comments
add comment

Related articles