Pražské zastupitelstvo schválilo další změny územního plánu

Source
Šárka Dvořáková
Publisher
ČTK
15.12.2011 19:15
Czech Republic

Prague

Praha - Pražští zastupitelé schválili dalších 18 změn územního plánu, které umožní například výstavbu loděnice v Hodkovičkách, přeměnu areálu Pragovka v Záběhlicích na byty či rozšíření areálu ruzyňského letiště. Jedná se o změny z takzvané vlny 06 a 07, o jejichž zadání souhlasilo zastupitelstvo města už v minulém a předminulém volebním období.

    "Důkladně jsme změny prošli, nejsou k nim připomínky městských částí," uvedl k materiálu náměstek primátora Tomáš Hudeček (TOP 09). Pět změn zastupitelstvo přerušilo.
    Změny umožní například výstavbu loděnice v Hodkovičkách, přeměnu areálu v blízkosti Strahovského tunelu u Grafické ulice na Smíchově na hotel, dále rozšíření ruzyňského letiště či výstavbu rekreačního komplexu v Benicích.
    Změny se dočká také areál Pragovka při ulicích Pražská a Strašnická v Záběhlicích. Žadatelem o změnu je společnost Orco Investment, areál by měl nově sloužit k bydlení.
    Změny umožní rovněž výstavbu rodinných domů v Hostivaři, Velké Chuchli a v lokalitě V Zákopech poblíž Kunratické spojky v Písnici. V případě Písnice je podle materiálu žadatelem Central Group a Ekospol. Radnice v Libuši, pod kterou Písnice spadá, se zástavbou nesouhlasí. Se záměrem původně nesouhlasili ani hygienici, v místě má totiž vést obchvat Písnice, posléze své stanovisko změnili na podmíněný souhlas.
    Přerušena nakonec byla změna, která se týkala lokality K Červenému dvoru ve Strašnicích, kde by měl vzniknout polyfunkční areál s byty, obchody a kancelářemi. Jedná se o pozemky poblíž Nákladového nádraží Žižkov, které jsou v současnosti určeny pro služby, výrobu a železniční vlečku. Nedaleko je ale v budoucnu plánována dopravní tepna Jarovská spojka, na což během projednávání změny upozornil Útvar rozvoje města.
    Se změnou nesouhlasila organizace Ropid, která v Praze plánuje veřejnou dopravu. Proti změně vystoupili i někteří zastupitelé. "Lokalita se dopravně vzdálená. Výstavba navazuje na nízkou vilovou zástavbu, pokud to schválíme, lokalitu definitivně poškodíme," řekl zastupitel Miroslav Poche (ČSSD).
0 comments
add comment

Related articles