Právo: MMR chystá pro mladé půjčky i na modernizaci bytů

Publisher
ČTK
29.09.2005 13:35
Czech Republic

Hodonín

    PRAHA - Ministr pro místní rozvoj Radko Martínek chystá podle dnešního Práva další formu pomoci mladým lidem. Jde o výhodnou až o stotisícovou půjčku pro ty, kteří si chtějí zmodernizovat byt či dům, úvěry by se měly poskytovat již od ledna příštího roku, informuje deník.
    "Návrh vládního nařízení šel do meziresortního připomínkového řízení," cituje tiskovou mluvčí MMR Radku Burketovou. Úvěr na modernizaci má mít dvouprocentní úrok a splatnost do deseti let. Měsíční splátka stotisícového úvěru by činila asi 920 korun, píše Právo.
    Úvěr půjde podle deníku použít na stavební úpravy a dále na opravy fasády a vnitřních omítek, obkladů stěn, podlah a dlažeb, opravy vnitřních instalací, výměnu a opravy dveří, oken, střech, opravy vytápění, výměnu kuchyňských linek a van, na připojení domu k veřejným sítím a podobně.
    Úvěr budou moci získat vlastníci či spoluvlastníci bytového domu, rodinného domu či bytu a také nájemci bytů, kteří jsou společníky právnické osoby, jež nemovitost vlastní. Těmi bývají nejčastěji členové družstva, které koupilo dům od obce v rámci privatizace. Mladým nesmí být víc než 35 let. U manželů musí podmínku splnit oba partneři.
    Půjčku bude poskytovat Státní fond rozvoje bydlení. Budou ji moci získat mladí manželé s dětmi i bez nich a osoba nežijící v manželství, která pečuje alespoň o jedno dítě. Výše půjčky není ještě definitivní, může se o něco zvýšit, píše dnešní Právo.
0 comments
add comment