Praha zřídí pracovní skupinu pro budoucnost takzvaného Trojmezí

Publisher
ČTK
26.02.2020 21:30
Czech Republic

Prague


Praha - Pražský magistrát zřídí pracovní komisi, která bude řešit budoucnost takzvaného Trojmezí mezi Prahou 15, 11 a 10. Bude se také zabývat případným výkupem pozemků od soukromých vlastníků. ČTK to dnes řekl pražský radní Jan Chabr (TOP 09). Na vytvoření skupiny se radní domluvil se zástupci zmíněných radnic. Trojmezí slouží lidem z okolních sídlišť pro rekreaci. V minulosti se objevilo několik plánů na zastavění, proti se ale postavili obyvatelé, radnice i magistrát.


"Domluvili jsme se na vzniku pracovní skupiny, ve které budeme za město společně s náměstkem (primátora Petrem) Hlaváčkem, budou tam radnice dotčených městských částí a Institutu plánování a rozvoje (IPR)," řekl Chabr.

Skupina se bude zabývat mimo jiné pasportizací všech pozemků na Trojmezí. Zároveň bude řešit způsob, jak do budoucna s rozsáhlým územím naložit. "První výstupy budou koncem března," řekl Chabr. Dnes se zástupci radnic shodli na zachování přírodního parku, dodal. IPR by měl zároveň vypracovat studii využití Trojmezí.

Vykoupit od soukromníků pozemky již podpořila Praha 15. Zároveň ale odmítla nedávný záměr města na možnou výstavbu dostupného bydlení v části území. Zachování zeleně a využití území jako oddechové zóny podporuje také Praha 10.

Zastavět Trojmezí se v letech 2006 až 2010 pokusilo několik developerských firem, proti se tehdy postavili místní a posléze jednotlivé radnice a magistrát. O zamýšlené výstavbě jednali radní i v říjnu 2015, kdy zamítli návrh změny využití několika pozemků, na nichž chtěl developer vybudovat domy, obchody a školy. O výkupu a výstavbě dostupného bydlení rozhodlo v roce 2018 tehdejší vedení magistrátu. Dotčené radnice proti tomu sepsaly memorandum, v kterém se vymezily proti jakékoliv výstavbě.
0 comments
add comment

Related articles