Praha dá dalších 1,5 miliardy korun na výstavbu metra do Letňan

Publisher
ČTK
20.06.2006 20:10
Czech Republic

Prague

Praha - Pražský magistrát chce letos dát dalších 1,5 miliardy korun na výstavbu nového úseku metra z Ládví do Letňan. Peníze pocházejí z  loňské úspory hospodaření a z očekávaného zvýšení příjmů z daně z přidané hodnoty, informoval dnes novináře primátorův ekonomický náměstek Petr Hulinský (ČSSD).

    Ve schváleném rozpočtu má město na stavbu metra 1,4 miliardy korun. Dalších více než 400 milionů korun dal na tyto účely stát. Městská rada dnes navrhla zastupitelům, aby stavbu podpořili další částkou, protože je to jedna z priorit Prahy.
    Nový úsek podzemní dráhy o délce zhruba 4,6 kilometru bude mít tři stanice: na Proseku to budou Střížkov a Prosek, konečná bude v Letňanech. Podle plánů bude otevřen v roce 2008. Celkové náklady budou kolem 15,5 miliardy korun.
    Městská rada chce zvýšit letošní rozpočet celkem o dvě miliardy korun. Kromě peněz na metro hodlá dát asi 280 milionů korun do vnitřní správy magistrátu. "Jedná se například o rozvoj datové sítě a výpočetní techniky a doplnění a rozšíření softwarového vybavení," uvedl Hulinský. Po navýšení bude v rozpočtu rezerva přes 220 milionů korun na nepředvídané výdaje, dodal.
0 comments
add comment

Related articles