Praha 12 odhadla náklady na stavbu školy v Komořanech na 450 milionů bez DPH

Publisher
ČTK
14.06.2021 19:15
Czech Republic

Prague

Komořany


Praha – Náklady na stavbu základní školy v Komořanech v Praze 12, která by měla po zhotovení sloužit 840 žákům, městská část odhaduje na 450 milionů korun bez DPH. Jde o jeden z hlavních investičních plánů radnice, v Komořanech škola dosud není. Na budoucí podobu novostavby, která by měla stát na pozemcích u ulice Do Koutů, vyhlásí Praha 12 jednokolovou architektonickou soutěž. Soutěžní návrhy bude možné odevzdávat do 1. listopadu. Vyplývá to dokumentů k usnesení rady.


"Stavba se bude muset vypořádat s relativně malým, svažitým pozemkem u lesa. Vzhledem k tomu, že v Komořanech chybí místa k setkávání obyvatel, budeme také chtít, aby byly například tělocvičny a jídelna navrženy tak, že budou moct sloužit i k veřejným akcím či pronájmu," řekl ČTK už dříve starosta Prahy 12 Jan Adamec (Piráti). To, že je potřeba vybudovat školní areál s kapacitou pro tři paralelní třídy v každém ročníku, ukázala podle Adamce demografická studie reagující na potenciální velkou bytovou výstavbu v Komořanech.

V budově školy by mělo být 15 kmenových tříd pro žáky prvního stupně a 12 tříd pro žáky druhého stupně. V plánu jsou rovněž dvě tělocvičny, jídelna a kuchyně, multifunkční učebna, šatny a zázemí pro pracovníky školy. Úkolem účastníků soutěže bude podle dokumentu rovněž navrhnout venkovní prostory školy a sportoviště, vyřešit dopravní obslužnost a napojení na sítě technické infrastruktury.

Záměr výstavby nové základní školy v Komořanech schválili radní v červenci 2019. Následná studie proveditelnosti, kterou zpracoval Martin Burýšek, v září 2020 potvrdila, že škola může být postavená při ulici Do Koutů. To, že budoucí podoba školy vzejde z architektonické soutěže, schválila rada letos v únoru.

Praha 12 letos investuje do stavby nových a rekonstrukcí stávajících školek téměř 105 milionů, vyplývá z rozpočtu na rok 2021. Většina z těchto peněz je určena na výstavbu školky Mydlinky. Ta by měla vzniknout na pozemcích mezi ulicemi K Beránku, Dolnocholupická a Lešetínská a po dokončení by měla nabídnout prostory pro 112 dětí. Zahájení stavby Praha 12 předpokládá v červenci.

V Praze 12 tvoří koalici zástupci Pirátů, ODS, TOP 09 a Zelených. Praha 12, kde žije 56.617 obyvatel, zahrnuje celá katastrální území Cholupic, Kamýku, Komořan, Modřan a Točné. Rozpočet Prahy 12 na letošní rok počítá s příjmy 485,8 milionu a výdaji 723,7 milionu korun.
0 comments
add comment

Related articles