Plzeň bude pět let po rekonstrukci znovu opravovat Wilsonův most

Publisher
ČTK
24.06.2019 08:30
Czech Republic

Pilsen


Plzeň – Plzeň začne 1. července, pět let po kompletní rekonstrukci, znovu opravovat 104 let starý kamenný Wilsonův most přes Radbuzu v centru města. Důvodem jsou vytlačené dlažební kostky kvůli extrémnímu dopravní zatížení. Způsobují ho hlavně trolejbusy, které na této technické památce brzdí před semaforem. Začnou zhruba šestitýdenní stavební práce na opravě dlažby, řekl ČTK náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Wilsonův most bude po dobu rekonstrukce za několik milionů korun zcela uzavřen, i pro MHD.


Od 1. července navíc začne v centru Plzně druhá etapa oprav Rooseveltova mostu, který spojuje centrum se čtvrtí Roudná. Rekonstrukce za 30 milionů Kč také přinese až do konce prázdnin úplnou uzavírku mostu pro veškerou dopravu; v červenci i pro pěší.

Kvůli velkému počtu oprav naopak dnes Ředitelství silnic a dálnic oznámilo, že spolu se stavební firmou STRABAG opravilo o 1,5 měsíce Sukovu ulici v Plzni na Borech a už ve čtvrtek ji zprovoznily ve obou směrech po dvou pruzích. "Po dozrání obrusné vrstvy, zhruba po měsíci, provedeme finální dopravní značení a dočistění povrchu od uvolněného kameniva," uvedl ředitel plzeňského ŘSD Zdeněk Kuťák.

Město zkoumalo, zda je stavba Wilsonova mostu s pětiletou zárukou přesně podle projektu, a podle Šindeláře se potvrdilo, že ano. "Oprava spočívá ve výměně podkladové vrstvy vozovky a zpětném osazení dlažby, budou provedeny úpravy odvedení dešťové vody a další práce," uvedl. Objízdná trasa pro MHD povede po Anglickém nábřeží, budou ji využívat trolejbusy 11, 12, 14, 15, 16, 17, autobusy 34, 35, 57 a noční linky N2, N3, N5 a N6.

Do druhé etapy vstoupí 1. července velká oprava konstrukce Rooseveltova mostu. "Při stavebních pracích se ukázalo, že most je v horším stavu, než jsme očekávali. Je tedy opravdu nutná a my jsme se do ní pustili právě včas. Oprava bude komplexnější, než se původně plánovalo," řekl náměstek primátora Michal Vozobule (TOP 09). Termín zprovoznění na konci prázdnin by podle něj neměl být ohrožen. Při současné první etapě může po polovině mostu pouze MHD a po jednom chodníku pěší. Od července do konce srpna bude všem zcela uzavřen, v červenci i pro pěší, a provoz bude veden po objízdných trasách přes most generála Pattona a kolem Boleveckého rybníka.
0 comments
add comment

Related articles