Písek za rok opraví za 30 milionů Kč lávku přes Městský ostrov

Publisher
ČTK
21.03.2020 15:30
Czech Republic

Písek

Písek - Písek začne s rekonstrukcí lávky přes Městský ostrov zhruba za 30 milionů korun až v příštím roce. Původně ji chtěl opravit už letos, ale kvůli opakovanému výběrovému řízení na zhotovitele musel projekt posunout. O uvolnění peněz na rekonstrukci lávky pro pěší a cyklisty by měli písečtí zastupitelé jednat v červnu. ČTK to řekla mluvčí písecké radnice Irena Malotová.


"Dosud nemáme k dispozici prováděcí dokumentaci, podle které můžeme s vyšší přesností určit předpokládanou cenu díla a provést výběrové řízení. Navíc nájemce restaurace Ostrov, kam se lze dostat pouze po lávce nebo po vodě, má již nasmlouvané akce na letošní letní sezonu. Vzhledem k tomu, že díky jeho aktivnímu přístupu je zařízení kompletně zrekonstruované a celoročně funguje, chceme mu také vyjít vstříc a stavbu provádět mimo sezonu," uvedla písecká místostarostka Petra Trambová (TOP 09).

Lávka na svém místě stojí 90 let. Poslední větší oprava se uskutečnila v roce 1992. Lávku vzhledem k její nýtované konstrukci nezničila ani povodeň v roce 2002.

"Součástí plánované rekonstrukce lávky přes ostrov bude částečná výměna ocelové konstrukce, oprava pilířů, nová mostovka a oprava betonového můstku přes Mehelnický potok v Ostrovní ulici. Lávka má od loňska revizi na bezpečné užívání s pětiletou platností. Městské služby zde průběžně provádějí opravy uvolněných nášlapných fošen a drobné opravy, nátěry a čištění nosné konstrukce," řekl jednatel Městských služeb Písek Josef Hrádek.
0 comments
add comment

Related articles