Passerinvest zahájil výstavbu multifunkčního objektu Hila na pražské Brumlovce


Praha - Passerinvest Group zahájil výstavbu multifunkčního objektu Hila na Brumlovce v Praze 4. Projekt kromě nájemních bytů a obchodů bude nabízet 20.500 metrů čtverečních kancelářských ploch. Po administrativních výstavbách na Rohanském ostrově a PernerKy v Praze 8 se jedná o třetí zahájený kancelářský projekt v Praze od druhého čtvrtletí 2022. Dokončena by Hila měla být na jaře 2027. Passerinvest o tom informoval v tiskové zprávě, kterou má ČTK k dispozici. Výši investice do výstavby společnost neuvedla.


"Dva roky se pro volný trh nezačala v Praze stavět významnější kancelářská budova. Výstavba objektu Hila má další důležitost i v tom, že po řadě rekonstrukcí, rezidenčním projektu a neziskových budovách se staví na Brumlovce opět signifikantní kancelářská budova, byť s multifunkčním přesahem," řekl zakladatel a výkonný ředitel Passerinvest Radim Passer.

Kromě kanceláří bude součástí projektu 71 nájemních bytů a 2000 metrů čtverečních obchodních ploch. Součástí budou terasy pro uživatele kanceláří a lodžie pro rezidenty. Za architektonickým zpracováním projektu stojí studio Aulík Fišer architekti, které pro Passerinvest dříve vypracovalo projekt kancelářské budovy Roztyly Plaza a spolupracovalo na dnešní podobě Brumlovky. Dodavatelem stavby je společnost Gemo.

Budova Hila bude stát na rohu ulic Vyskočilova, Želetavská a Jemnická v Praze 4. Druhé až osmé nadzemní podlaží bude tvořit kancelářská část doplněná o střešní terasy a deváté až patnácté nadzemní podlaží budou nájemní byty s lodžiemi. Čtyři podzemní podlaží poskytnou přibližně 420 parkovacích míst určených nájemcům budovy. Odhad dokončení kancelářské části je konec roku 2026 a s úplným dokončením stavby, včetně rezidenční části, se počítá na jaře 2027.

I přes téměř úplné zastavení kancelářské výstavby v Praze Passerinvest věří, že budova najde rychle využití. Z analýzy Prague Research Forum vyplývá, že poptávka po pražských kancelářích v letošním prvním čtvrtletí meziročně i mezičtvrtletně klesla, přes polovinu z ní tvořilo obnovení stávajících smluv.

"Vnímáme, že se nová výstavba administrativních ploch zastavila, a přitom poptávka po nových kancelářských prostorách, které i do budoucna splní vysoké soudobé požadavky uživatelů rozhodně nemizí, o bytech ani nemluvě," dodal ředitel rozvoje a obchodu Passerinvest Group Eduard Forejt.

Passerinvest Group je česká investiční a developerská společnost zabývající se převážně výstavbou administrativních a komerčních budov. Založena byla v roce 1991. Společnost je od roku 1996 spojována převážně s projektem Brumlovka, dříve známým jako BB Centrum. V roce 2006 Passerinvest Group začal stavět v bývalém areálu Interlovu v Roztylech v Praze 11.
0 comments
add comment