Otrokovice zahájí letos v létě výstavbu projektu Nových Hurdisek se 42 byty

Publisher
ČTK
16.04.2024 17:50
Czech Republic

Otrokovice


Otrokovice - Otrokovice na Zlínsku zahájí letos v létě výstavbu Nových Hurdisek, tří bloků bytového domu se 42 byty pro nájemní bydlení. Projekt podle architektonického návrhu Michala Hladila zkultivuje prostředí tvořící vstupní bránu Baťova, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Lenka Vaculová. Projekt Nové Hurdisky bude stát kolem 125 milionů korun, z toho dotace ze Státního fondu podpory investic je 31 milionů korun.


Nové Hurdisky nahradí staré Hurdisovy domy, které nechalo město zbourat. Podle zástupců radnice byly ve špatném stavu. Novostavbu budou tvořit tři bloky, v každém z dvoupodlažních objektů bude 14 bytů o velikosti 1+kk, 2+kk a 3+kk. Projekt zahrnuje také dětské hřiště, chodníky, komunikace a veřejné osvětlení.

"Nové Hurdisky jsou projektem, který připravujeme již několik let. V počátku jsme byli postavení před nelehkou volbu, jak s celým územím naložit. Rozhodli jsme se pro bourání původních objektů a stavbu nového, moderního bydlení, které pomůže nejen zatraktivnit celou lokalitu, ale především nabídne mnohem lepší podmínky pro život obyvatel," uvedla starostka Hana Večerková (ANO).

Město získalo na projekt dotaci i úvěr na 20 let s tříprocentní úrokovou sazbou. "Náklady na stavbu se pohybují ve výši 125 milionů korun. V tuto chvíli jsme po proběhlém výběrovém řízení, těsně před podpisem smlouvy se zhotovitelem," uvedla starostka. Investice je v rozpočtu rozdělena do tří let, hotovo by mělo být na začátku roku 2026.
0 comments
add comment

Related articles