Otrokovice chtějí postupně obnovit rekreační oblast Štěrkoviště

Publisher
ČTK
06.04.2021 17:40
Czech Republic

Otrokovice


Otrokovice – Otrokovice na Zlínsku chtějí obnovit rekreační oblast Štěrkoviště. Cílem obnovy je zachovat zeleň a přírodní ráz oblasti, také ale lokalitu zmodernizovat a zajistit vyšší komfort pro návštěvníky. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí města Romana Pastuszková.


Obnova Štěrkoviště bude postupná a je rozdělena na tři oblasti. "Přístupové chodníky a parkoviště, dále opevnění východního břehu vodní plochy včetně vybudování mlatové stezky pro pěší, tím bude obnovena možnost volného pohybu kolem celé vodní plochy Štěrkoviště, a rekonstrukce stávající rekreační části," uvedla Dita Doleželová z odboru rozvoje města.

Rekreační část je také rozdělena do tří etap, v první etapě jsou objekty, které nevyžadují dlouhou legislativní přípravu a je možné je udělat ještě letos. "První vlaštovkou potěšíme naše děti, a to jak nejmenší, tak i starší vybudováním nového dětského hřiště s velmi zajímavými a neotřelými herními prvky včetně bezpečných dopadových ploch, a to ještě před zahájením letní sezony. Dále je zájem v letošním roce také o zkvalitnění přímého přístupu do vody jak plážemi, tak i obnovením stávajících betonových vlnolamů formou dřevěných mol a odpočinkových teras včetně úpravy písčité pláže pro nejmenší a samostatných kruhových mol plovoucích na hladině," uvedla starostka Hana Večerková (ANO).

Druhá etapa se zabývá projektovou přípravou objektů zázemí rekreační oblasti, zejména nové hlavní budovy se zázemím pro správce oblasti a restaurací s vyhlídkou. "Dále bude projekt zahrnovat nové vstupy do areálu, bufety a především nové sociální zázemí pro rekreanty. Modernizací projde stávající sportovní vybavení – hřiště pro plážový volejbal, streetball a pingpong, a nově i plochu pro street workout," uvedla mluvčí.

Třetí etapa představuje výhledové možnosti využití a případné doplnění rekreační části, jde například o rekonstrukci vodního světa či terasu nad vodou. "Cílem kompletní rekonstrukce oblasti není zatraktivnění Štěrkoviště z důvodu rozvoje cestovního ruchu, ale za zásadní považuji poskytnout modernizovaný rekreační prostor pro obyvatele města," uvedla starostka. Obnova Štěrkoviště je naplánována na pět let. "K tomuto účelu chceme vyčleňovat v každém roce pět až deset milionů korun z rozpočtu města. Rovněž se budeme ucházet o dotační tituly, přestože na rekonstrukce tohoto typu jsou v současné době udělovány nízké částky," uvedla starostka.
0 comments
add comment