3 comments
Gratulace městu Ostrava
Jirka VK
| 16.02.24 10:07
679 parkovacích míst. Postavit za 397 mil. To je 580 kKč za parkovací stání a nic už nezbývá. Ano takový parkovací dům postavit lze. Musel být prakticky typový. Věci jako 15 m konzola se do těch peněz fakt nevejde. Multifunkční hřiště na střeše, nabíječky, cykloboxy na ty už vůbec nemůže zbýt. Gratuluji městu Ostrava, že našlo tak dobrého sponzora. Třeba to IPS Třinec nepoloží
... Hm,...
šakal
| 16.02.24 02:38
...taky mi to tak přišlo. Kdyby před tu cifru předřadili jedničku, tak by ta cena začala vypadat skoro reálně.
Já myslel zprvu, že je to od MVRDV někde v Torontu... nebo tak něco (7:- P)
Bude se nám tady krásně žít
Martin Hurin
| 16.02.24 04:52
Někdy mám pocit, že si z nás politici i architekti dělají legraci. Ty hrající si děti na novém parkovišti, milenci a maminky s kočárky, celý ten krásný svět ekologie a návratu k přírodě. Ještě by to chtělo slogan - "Místo pro setkávání. Bude se nám tady krásně žít!"
Účelová stavba jako je parkoviště nemá být řešena jako "nová opera" a nadřazovat se budově Krajského úřadu a ani nemá stát na tak významném místě, které bylo původně určeno pro vědeckou knihovnu. Takhle to vypadá, že v našem světě není nic významnějšího než parkovací domy. Hierarchie má platit i v architektuře. A co udržitelnost rozvoje? Ikdyž z toho pojmu už se stala floskule. Stavba složitě vykonzolovaná do prostoru je daleko dražší a materiálově náročnější. Ale zdá se, že dnes je již přijatelné, aby jedno parkovací místo stálo k jednomu milionu korun.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.