OLOVĚNÝ DUŠAN 2014

Publisher
Jiří Horský
03.03.2014 00:05

V ateliéru Tomáše Novotného byla cítit svoboda,

řekl před zaplněným hledištěm Nové scény Národního divadla Patrik Hoffman, předseda letošní poroty studentské soutěže, když charakterizoval práce vítěze v kategorii „ateliér“.

Ve čtvrtek 27. února 2014 proběhl v centru české metropole ceremoniál udílení letošních cen Olověného Dušana, soutěže, pořádané již jednadvacet let Spolkem posluchačů architektury.
Slavnostního večera na Nové scéně se zúčastnila kromě nominovaných studentů a pedagogů i řada hostů z řad kantorů Fakulty architektury ČVUT v čele s děkanem prof. Ladislavem Lábusem, ale také zástupci sponzorů a světa odborných médií. Během programu se představili nominovaní studenti a ateliéry, jednak osobně, jednak ve filmových medailonech, prezentujících mimo jiné projekty jejich autory. Samotné nominované a vítězné práce jsou k vidění na výstavě na piazzetě Národního divadla, kde zůstanou do 21. března.


Olověný Dušan 2014

VÝSLEDKY

Architektura projekty: tým Jana Kusbachová, Eva Kubjátová, Petr Čermák, Michal Decker; ateliér Śépka-Tůmová, Vesnice - Malé a Vysoké Březno
Architektura ateliéry: ateliér Novotný-Koňata-Zmek
Design projekty: Marek Vágner; ateliér Fišer, DOT light
Design ateliéry: Dušan nevybrán

POROTA

Architektura:
Tomáš Cach, Patrik Hoffman, Igor Kovačević, Jan Mach, Marcela Steinbachová
Design: Petr Novague, Jiří Přibyl, Henry Wielgus
0 comments
add comment

Related articles