O stavbu rezidenčního objektu v Ostravě mají zájem tři investoři


Ostrava - Na výstavbě rezidenčního objektu Nové Lauby v centru města chtějí s Ostravou spolupracovat tři soukromí investoři. Reagovali na výzvu, kterou město oslovilo deset zájemců přihlášených v prvním kole. Nyní by společnosti do 2. listopadu měly předložit cenovou nabídku. Novinářům to dnes řekl primátor Tomáš Macura (ANO).


Podle něj město ke spolupráci se soukromým investorem motivovala především snaha podělit se o náklady na výstavbu objektu. Město zároveň předpokládá, že by to mohlo vést ke zrychlení výstavby. Primátor uvedl, že ho tak velký zájem investorů překvapil. "Obával jsem se, že ta čísla budou horší, zda-li někdo přes tu kvalifikaci projde, protože ty podmínky byly opravdu tvrdé, chtěli jsme velkou společnost, která má zkušenosti se stavbou velkých bytových komplexů," podotkl Macura.

Nabídky investorů posoudí komise, smlouvu by chtělo město uzavřít ještě do konce letošního roku. Součástí stavby budou novostavby domů s byty, podzemním parkováním i obchodními prostory.

Město prodá zájemci celý pozemek určený k zástavbě, včetně příslušné dokumentace k provedení stavby a stavebního povolení, a uzavře s ním smlouvu o smlouvě budoucí na zpětný odkup bytových jednotek a podílu na podzemní garáži. Následně investor postaví celý objekt. Město Ostrava od něj poté odkoupí 31 bytů, 119 parkovacích míst a 17 sklepních kójí. Investorovi zůstane obchodní parter a 54 bytů ve třech vchodech včetně souvisejících parkovacích míst a sklepních kójí.

"Rozhodujícím kritériem už nyní bude cena, protože v té kvalitě žádný rozdíl nebude, protože ten investor je povinen se řídit naší dodanou projektovou dokumentací. Cena bude vlastně rozdílem mezi tím, co prodáváme my tomu investorovi...a na té druhé straně je vlastně cena za ten daný počet bytových jednotek, parkovacích stání a příslušný počet sklepních kójí, které zpět odkoupí město," doplnil Macura. Podle něj je model výhodný pro obě strany, protože stavbu zajistí soukromý investor a město bude mít kontrolu nad tím, co v chráněné památkové zóně bude.

Se zahájením výstavby se počítá na začátku příštího roku, dokončena by měla být v roce 2023. Novostavba o pěti nadzemních podlažích ve tvaru uzavřeného nepravidelného lichoběžníku bude složena z pěti bloků, v nichž bude 85 bytových jednotek a podzemní parkování se 173 parkovacími stáními.
0 comments
add comment

Related articles