Novým ředitelem Ostravského muzea bude od září Filip Petlička

Publisher
ČTK
07.04.2022 07:50
Czech Republic

Ostrava

Ostrava - Novým ředitelem Ostravského muzea bude od září Filip Petlička. Ve funkci nahradí dlouholetou ředitelku příspěvkové organizace města Jiřinu Kábrtovou, která odchází do důchodu. ČTK to dnes řekla mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná. Jmenování Petličky už schválili městští radní.


"Výběrové řízení k obsazení místa ředitele Ostravského muzea bylo vyhlášeno v souvislosti s dříve avizovaným odchodem dlouholeté a úspěšné ředitelky organizace Jiřiny Kábrtové do důchodu. Do výběrového řízení se přihlásilo sedm uchazečů. Po dvoukolovém jednání, při kterém uchazeči prezentovali hodnotící komisi své představy o rozvoji instituce, a jehož součástí byly i psychologické testy, byl jako komplexně nejvhodnější kandidát pro obsazení pozice ředitele Ostravského muzea vybrán právě Filip Petlička," uvedla Pokorná.

Petlička je absolventem bakalářského studia Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni, od roku 2020 studuje magisterské studium na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, obor Muzeologie. Od roku 2020 pracuje pro Český výbor ICOM, který sdružuje česká muzea a muzejní pracovníky. V minulosti působil jako vedoucí oddělení prezentace Památníku Lidice, příspěvkové organizace Ministerstva kultury ČR.

Ostravské muzeum sídlí v budově Staré radnice na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Jeho historie sahá do roku 1872, kdy vzniklo díky významnému ostravskému sběrateli a pedagogovi Karlu Jaromíru Bukovanskému. Současná ředitelka muzea, ostravská rodačka a absolventka oboru geologie a mineralogie, se do vedení muzea dostala po revoluci. Za éry jejího vedení se zasadila o řadu úspěšných výstav i velkou rekonstrukci muzea v letech 2004 až 2006. Byly při ní odkryty zbytky kamenných zdí domu, pravděpodobně ze 14. století.
0 comments
add comment