Nová radnice v Kohoutovicích od Pelčáka a partnera se má začít stavět za rok

Publisher
ČTK
31.10.2016 15:30
Czech Republic

Brno

Petr Pelčák

Brno - Nová radnice včetně společenského sálu pro kulturní akce by se měla v brněnských Kohoutovicích začít stavět na konci příštího roku. Městská část vybrala architektonickou kancelář, která by měla zpracovat projektovou dokumentaci. Radnice bude mít místo pod poštou u trolejbusové zastávky Stamicova. Starosta Petr Šafařík (ČSSD) dnes novinářům řekl, že očekávané náklady se pohybují kolem 80 milionů korun.

Do architektonické soutěže se přihlásilo šest týmů, vítězem se stala společnost Pelčák a partner. Všechny návrhy nyní budou vystavené na radnici do 22. listopadu. "Nyní, pokud se s vítězem soutěže dohodneme na ceně, uzavřeme smlouvu v jednacím řízení bez uveřejnění na zpracování projektové dokumentace. Chtěli bychom koncem příštího roku začít stavět. Hotovo by mělo být za 16 měsíců, tedy začátkem roku 2019," řekl Šafařík.

Kohoutovičtí už na novostavbu podle něj netrpělivě čekají. "Dnes je radnice ve staré zástavbě a v zimě je někdy obtížně dostupná. Kulturní akce nemáme ani kde pořádat. Součástí budovy budou také dvě patra parkovacích stání," uvedl Šafařík.

Záměr postavit novou radnici a společenský sál je starý 14 let, radní však dlouho nedokázali projekt posunout.
0 comments
add comment

Related articles