Nizozemci chtějí miliardovou investicí změnit Pec pod Sněžkou

Publisher
ČTK
17.04.2008 12:35
Israel

Jeruzalém

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Nizozemská společnost Middle Europe Investments chce investicí za miliardu korun proměnit krkonošské středisko Pec pod Sněžkou v moderní město. V centru střediska chce postavit nové náměstí s podzemním parkovištěm, radnicí, hotelem, obchody a rekreačními objekty. Uvedla to dnešní Mladá fronta Dnes v příloze pro hradecký kraj.
    "Máme jedinečnou šanci ve spolupráci se silným investorem prakticky na zelené louce postavit nové město. Neměli bychom ji promarnit," míní pecký starosta Alan Tomášek. Přiznal však, že rozhodování o nabídce investora nebude jednoduché. "Pokud se proti záměru zvedne zásadní odpor nebo se objeví nějaké nepřekonatelné problémy, stavět se nebude," řekl. Již nyní část zastupitelů s  investicí nesouhlasí.
    V případě dohody poskytne město investorovi část městských pozemků a on radnici dá prostory v hodnotě asi 110 milionů korun - novou radnici, nové náměstí, část podzemních i venkovních parkovacích míst a obchod. Firmě zůstane hotel, ubytovací kapacity ve 13 nových budovách a plochy ke komerčnímu využití.
    Investor nabízí i horskou tramvaj do lyžařského areálu nebo zubačkovou lanovku na místě dnešního přibližovacího vleku. Stavba by mohla začít v roce 2010 nebo 2011 a trvala by asi tři roky.
    Middle Europe Investments už vlastní a spravuje asi 40 nemovitostí v atraktivních lokalitách v Česku a na Slovensku, jejichž tržní hodnota se pohybuje kolem tří miliard korun. Loni například koupila budovy Centerprojektu ve Zlíně nebo areál dvou administrativních budov Kupra v pražském Karlíně. Firma se zabývá i  obchodováním na burzách či restrukturalizací průmyslových podniků.
0 comments
add comment

Related articles