Nejvyšší rozhledna v Krkonoších má základy, stát bude na jaře

Source
Zdeněk Rychtera
Publisher
ČTK
31.10.2008 15:40
Czech Republic

Prague

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Plánovaná rozhledna na Hnědém vrchu v Krkonoších, která má být nejvyšší rozhlednou v pohoří, už má hotové základy. Montáž vlastní konstrukce by měla přijít na řadu na jaře. Veřejnosti by se 30 metrů vysoká rozhledna mohla otevřít v červnu před letní turistickou sezonou. ČTK to dnes řekl starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek.

    "Tento týden jsme odlili základy. Montáž konstrukce, která bude z oceli a dřeva, začne po sejití sněhu," řekl Tomášek. Náklady na postavení rozhledny činí asi 12 milionů korun a většinu z nich radnice hradí z dotace Evropské unie.
    Rozhledna vyroste ve výšce 1215 metrů nad mořem u horní sedačkové lanovky na Hnědém vrchu. Turisté z rozhledny uvidí panorama Sněžky, centrum Pece a také údolí směrem do Velké Úpy. Za příznivého počasí by měli dohlédnout až na Praděd v Jeseníkách.
    Správa Krkonošského národního parku se stavbou nové rozhledny souhlasila za podmínky, že vyhlídkový ochoz bude zpřístupněn výhradně v letní sezoně a pouze v době provozu lanovky.
    Dosud nejvyšší krkonošská rozhledna na Černé hoře měří 25 metrů, například kamenná rozhledna na hoře Žalý měří 18 metrů.
0 comments
add comment

Related articles