Publisher
ČTK
21.06.2021 20:55
Czech Republic

Brno


back to article
9 comments
Arogance moci
MJ
| 21.06.21 09:28
Sledoval jsem veřejné projednání, a to co předvedly dámy a pánové z kamu, to je arogance nejhrubšího zrna.. Když se jedná o pozemky v Rezkově ulici, které se mění ze zeleňe na stavební parcely, i když je dnes již ulice přirozeně ukončená a stavební parcely ukousávají kus Wilsonova lesa - s argumentem že se o tom uvažovalo už za socíku to je možné. A když se jedná o pozemky občanů v útěchově anebo toho chudáka pána mezi Lískovcem a Kohoutkama, tak to najednou nejde protože musíme chránit přírodu.. Nelze se pak divit, že běžní lidi toto vnímají jako nespravedlnost, a architekti a plánovači jsou pro ně tupci co chtějí jen vše zabetonovat..
ad MJ
betonář
| 22.06.21 02:18
Sice o těchto konkrétních kauzách nic nevím (proč je pán mezi Lískovcem a Kohoutkama chudák?), ale každopádně platí, že územní plán žádné stavební parcely nevymezuje, to lze až územním rozhodnutím. Tedy i pokud se územní plán v této podobě vydá, není všem dnům konec.
upozornění
V. Kolář
| 22.06.21 06:22
Pane MJ prosím nevěřte betonáčovi ani slovo. Vůbec tomu nerozumí.
Ad Betonář
MJ
| 22.06.21 08:53
Stavební parcely myšleno plochy pro bydlení, samozřejmě vámi namítané je všem zřejmé, ale děkuji za poučení. Není všem dnům konec - vy jste sám nějkdy nějakou změnu územního plánu - evidentně se o změnu územního plánu snaží zrovna tito lidé už mnoho let, a nikam to nevede, takže nový územní plán toto pouze potvrdí na další desítky let dopředu. Hlavní problém je to že někomu změna funkčního využití umožněna je, a shodou náhod je to nějakej kámoš někoho, a někomu není, a to na základě absurdních argumentů.. Tak jak před těmi běžnými lidmi vypadáme ?
jak to chodí
V. Kolář
| 23.06.21 09:02
Hlavní problém těch, co spolu kamarádí, je ten, aby koupili za pár grošů hektary ploch pro rekreaci, ploch městské zeleně a pak tiše prosadili jejich změnu v novém územním plánu města ......... na plochy pro bydlení. Že, pane betonáči. A pak ten šolich, a vývar, když se pozemky prodávají jako stavební!
Ale nesmí se o tom psát a nesmí se na to upozorňovat.
ad MJ
betonář
| 23.06.21 09:04
No jak je vidět z komentu V.Koláře, všem to jasné není, a i v praxi se s tím často setkávám. Není všem dnům konec bylo myšleno ve smyslu, že územní plán či jeho část může být zrušen soudem, a především nemusí být vydáno územní rozhodnutí. Samozřejmě pokud jde o princip, máte pravdu, i když pozadí neznám.
jak to chodí
betonář
| 23.06.21 01:17
Tak jest, tak to často bohužel chodí. Psát o tom a upozorňovat na to se může, a mělo by se. Jako se to dělo v případě Hněvotína, a dobrá věc se podařila.
doplnění jak to chodí
V. Kolář
| 23.06.21 03:43
V těchto pozemkových finančních čachrech jedou hlavně komunální politici, architekti, územní plánovači.
V Hněvotíně se dobrá věc podařila? Jeden případ a v kolika případech se to pane betonáči nepodařilo?
Pozemkové čachry
betonář
| 23.06.21 08:32
Nevím, koláči, poučte nás
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.