Nad Olešnicí v Orlických horách začala stavba rozhledny

Publisher
ČTK
31.03.2020 07:55

Olešnice v Orlických horách - Na Feistově kopci nad Olešnicí v Orlických horách začala montáž nové rozhledny. Její základy v nadmořské výšce 706 metrů vznikly loni, stavbaři dovezenou konstrukci začali na místě sestavovat. ČTK to řekla starostka obce Eva Stojková. Vyvezení části ocelové konstrukce v pondělí na staveniště zkomplikovalo počasí, cesta byla místy zledovatělá.


"Museli počkat, až to roztaje. Postupně začínají rozhlednu montovat. Spodní část kompletace připomíná stavebnici Merkur. Do konce dubna by měla být rozhledna hotová. Pak přijdou na řadu dodělávky, jako třeba instalace kamer," řekla ČTK Stojková.

Podle ní vzhledem k současné situaci související s šířením nákazy koronaviru není možné říci přesný termín otevření rozhledny pro veřejnost. Předpokládá, že by to mohlo být v květnu.

Rozhledna bude z ocelové konstrukce o sedmi patrech a s osmiúhelníkovou vyhlídkovou plošinou bez zastřešení. Schodiště ve tvaru šroubovice bude uvnitř konstrukce. Součástí stavby budou také dřevěné prvky, například výplně zábradlí na vyhlídkové a vyhýbacích plošinách v patrech. Cena zakázky je 5,37 milionu korun. Více než 80 procent nákladů pokryje evropská dotace.

Rozhledna nad Olešnicí je jedna ze čtyř nových rozhleden, které jsou naplánované v Královéhradeckém kraji a jsou součástí projektu na obnovu hřebenové trasy v česko-polském pohraničí s finanční podporou EU. Cílem projektu je oživit pohraniční oblast bývalých Sudet, součástí je také nedávno otevřená lávka přes Orlici v Neratově nebo rozhledna na Velké Deštné v Orlických horách.
0 comments
add comment

Related articles