Na územní rezervě Kladna mají vzniknout domy s celkem 800 byty

Publisher
ČTK
15.12.2020 07:30
Czech Republic

Kladno

Kladno – Na územní rezervě Kladna v lokalitě Růžové pole mají vzniknout domy s celkem 800 byty. Podle některých opozičních zastupitelů, například Anny Gamanové (za Kladeňáci), není v lokalitě dostatečná infrastruktura a pro výstavbu by bylo lepší využít pozemky blíže centru, které jsou na tyto účely dlouhodobě vyčleněné. Zastupitelé dnes schválili zahájení procesu úřední přípravy stavby včetně změny územního plánu, řekl ČTK primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno).


Samotná stavba by mohla v případě, že úřady včetně hejtmanství využití územní rezervy pro zástavbu povolí, začít za několik let. Přibýt by mohlo kolem 2500 obyvatel.

Podle Gamanové v lokalitě chybí například napojení dopravní infrastruktury. Podle jejího stranického kolegy Tomáše Kutila by vhodnější byla třeba lokalita Za nádražím. "Za nás se má stavět tam, kde je dostupná veřejná infrastruktura," uvedl Kutil s tím, že rozvoj by měl být postupný a pomalý.

Bývalý kladenský primátor Dan Jiránek (ODS) dnes kritizoval, že ve smlouvě mezi developerm a městem chybí vymahatenost příslibů developera, který se zavázal, že například postaví školku a přispěje na zvýšení kapacity čistírny odpadních vod. "Není tam systém sankcí," řekl Jiránek a poukázal také na chybějící určení potřebné kapacity školky. Podle primátora Volfa je plánovací smlouva v pořádku a město v rámci spolupráce také získá pozemek v hodnotě několika milionů korun, kde bude zeleň.

V lokalitě Růžové pole by také už příští rok měl začít vznikat hypermarket Globus. Jeho stavbu umožnila koalice v roce 2018, i tehdy město vedl Volf.
0 comments
add comment

Related articles