Na Skřivánku v Chrudimi by jako první mohly stát rodinné domy

Publisher
ČTK
06.01.2021 08:10
Czech Republic

Chrudim

Chrudim – Po mnoha letech příprav by mohla začít bytová výstavba v části lokality Skřivánek v Chrudimi. Jeden z majitelů pozemků Jiří Wiesner by na nich chtěl vybudovat rodinné domy. Výstavbu bytů na dalších parcelách brzdí spor města s jiným vlastníkem.


"Jiří Wiesner chce pozemky vyčlenit a postavit rodinné domky samostatně. Má obavy, že se jednání s dalšími vlastníky povlečou," řekl ČTK starosta František Pilný (ANO).

Lokalita Skřivánek léta čeká na vyřešení dopravního napojení, neboť je z velké části omezena železniční tratí. Podle Pilného by přístup k 28 novým domům mohl být zajištěn ze Škroupovy ulice, dopravní zátěž by nebyla vysoká. O využití pozemků města jedná s radnicí a připravuje různé varianty projektu.

V rozsáhlé proluce za železničním nádražím mělo podle představ investorů vzniknout sídliště rodinných a bytových domů. Lidé ze sousední čtvrti však kritizovali mimo jiné fakt, že zástavba by znamenala další zátěž pro chrudimskou dopravu, protože k ní nevede žádná větší cesta. Investoři by ji museli společně vybudovat. Oponentům výstavby se také podařilo dosáhnout snížení výšky bytových domů. Pro zástavbu si radnice nechala zpracovat územní studii, kterou musí investor respektovat.

Chrudim se rozhodla, že spory kvůli spoluvlastnictví klíčového pozemku na Skřivánku vyřeší soudně. Městu patří dvě třetiny, neshoda s dalším majitelem – společností K2 Invest chrudimského developera Milana Kušty již více než deset let brání bytové výstavbě na širším území. Město se proto obrátilo na soud, aby pozemek úředně rozdělil.
0 comments
add comment

Related articles