Most koupí hotel Cascade v centru kvůli obavám z ubytovny

Publisher
ČTK
15.12.2020 18:25
Czech Republic

Most


Most – Most koupí hotel Cascade v centru města. Důvodem je obava z přeměny hotelu na ubytovnu, kde by žili problematičtí lidé. Za nemovitost zaplatí radnice 81 milionů korun s DPH. Na dnešním zasedání to schválili po dlouhé debatě zastupitelé.


"Nejsme nadšeni, že bychom měli provozovat hotel, ale je tu reálné riziko, že by tu vznikla ubytovna," řekl primátor Jan Paparega (ProMOST). Opoziční zastupitelka Berenika Peštová (ANO) uvedla, že tomuto důvodu nevěří. "Ráda bych věděla pravý důvod, proč se to kupuje," řekla.

Ubytovací kapacita hotelu je podle dostupných informací 350 lůžek ve 159 pokojích. Náměstek primátora Marek Hrvol (ProMOST) řekl, že vznik ubytovny opravdu hrozil. "Město si může dovolit hotel koupit, na účtech máme kolem miliardy korun," řekl. DPH bude městu během tří let vráceno, Most tak zaplatí 60 milionů korun bez DPH.

Na nedostatek času na prostudování materiálu ke koupi hotelu si stěžoval opoziční zastupitel Jan Hrubeš (Piráti a Zelení pro Most) "Hotel by měl být vykoupen, ale nemůžu pro to hlasovat, neboť jsem neměl dost času na prostudování materiálu," uvedl. Pro výkup hlasovalo 29 zastupitelů a deset jich bylo proti.

Město zároveň zřídilo provozní společnost hotelu, zvolilo jednatele a členy dozorčí rady a podle primátora bude hledat strategického partnera.
0 comments
add comment

Related articles