Makovského náměstí v Brně čekají úpravy

Publisher
ČTK
29.03.2021 19:00
Czech Republic

Brno

Žabovřesky

Brno – Brněnská městská část Žabovřesky dokončuje rekonstrukci interiéru kulturního domu Rubín na Makovského náměstí. Úpra- vami projde i samotné náměstí. V tiskové zprávě to dnes uvedl místostarosta městské části Filip Leder (KDU-ČSL).


V kulturním domě je nová je elektroinstalace, odpady i sociální zázemí. "Vnitřní prostor hlavního sálu jsme zvýšili o jednu výškovou úroveň a místo nefunkčních projekčních a technických místností v jeho druhém patře je otevřená divácká galerie. Citlivou rekonstrukcí prošla i obřadní síň," uvedl Leder.

V Rubínu zůstaly i některé dobové artefakty připomínající téměř půlstoletou historii domu. "Návštěvníci se tak i nadále budou moci potěšit keramickou velkoformátovou plastikou J. Netíka z roku 1980, všimnout si původního dřevěného a pozlaceného znaku města Brna při slavnostním vstupu po schodišti do obřadní síně či si prohlédnout stěnu s podpisy interpretů, kteří hráli v Rubínu," uvedl místostarosta.

Půlroční rekonstrukce vyšla zhruba na 17 milionů korun, z toho 12 milionů přispělo Brno. Pokud to vládní opatření dovolí, na přelomu května a června jsou v plánu komentované prohlídky "nového" Rubínu.

Úpravami projde i samotné Makovského náměstí, celkem za 1,6 milionu korun. Proměnit se má podle místostarosty v kultivované odpočinkové místo, které v případě konání kulturní akce nabídne zvýšený počet míst pro sezení diváků. V plánu je mimo jiné 210 m² nových květinových záhonů a obnova trávníků. "Náměstí osadíme také novým odpočinkovým mobiliářem, který umístíme do stínu korun stromů, namísto stávajícího umístění na vyprahlé dlažbě náměstí," uvedl Leder.

V zeleném pásu mezi náměstím a vozovkou přibude deset paravánových laviček se zvýšeným zadním opěradlem, které vytvoří předěl pro relaxační území náměstí. Možnost odpočinku nabídnou i tři nově vybudovaná posedová plata – plochy obepínající kmeny stromů.
0 comments
add comment

Related articles