Lanškroun najal budoucí architekty, navrhují nová prostranství

Publisher
ČTK
22.01.2020 14:40
Czech Republic

Lanškroun


Lanškroun - Město Lanškroun na Orlickoústecku začalo spolupracovat se studenty Fakulty architektury ČVUT. Navrhují od začátku zimního semestru proměnu veřejných prostranství. Slavnostní představení 24 studentských návrhů se uskuteční 21. února, uvedla radnice v tiskové zprávě.


Několik budoucích architektů se zabývá prostorem bývalého zemědělského dvora mezi ulicemi Dvorská a Bohuslava Martinů. Další studenti navrhují proměny Pivovarského náměstí a proluku v ulici 5. května.

Drobné stavby by architekti umístili na koupališti u Dlouhého rybníka. Jiná skupina studentů se zabývá umístěním a návrhem lávek pro pěší a cyklisty. Navrhují i lávky na běžecké trasy u lanškrounských rybníků a v Pivovarské zahradě.

"Každý ze studentů si vybral v Lanškrouně místo, které ho něčím zaujalo, které spatřoval jako problematické nebo ve kterém viděl potenciál k architektonickému zásahu," uvedl starosta Radim Vetchý (Lanškrounské fórum).

Vedoucí ateliéru architekta Josef Mádr doufá, že i v letním semestru se studenti zaměří na Lanškroun a spolupráce bude pokračovat. Hotové projekty lidé uvidí na vernisáži 21. února v budově radnice. Výstava pak bude pokračovat od 16. března do 4. dubna v budově LArtu.
0 comments
add comment

Related articles