Krnovští radní chtějí i přes protesty místních velkou tělocvičnu

Source
Vladislav Sobol
Publisher
ČTK
19.10.2007 16:55
Czech Republic

Prague

Krnov (Bruntálsko) - Krnovští radní potvrdili svůj původní návrh vybudovat velkou tělocvičnu na Janáčkově náměstí. Nezabránila jim v tom ani petice obyvatel, kteří nesouhlasí s vykácením 19 stromů javorové aleje, jež by musely stavbě ustoupit. Výstavbu tělocvičny s hrací plochou o rozměrech 22 krát 44 metrů musí ještě schválit zastupitelstvo, řekla dnes ČTK mluvčí města Dita Círová.

    "Rada města se domnívá, že tělocvična těchto rozměrů je nezbytná pro školu i sporty, které dosud nemají v Krnově potřebné zázemí. Obavy občanů jsou zbytečné," řekla starostka Renata Ramazanová.
    Petiční výbor se chystá předat archy se stovkami podpisů až při listopadovém jednání zastupitelů. Podle signatářů je tělocvična příliš velká a naruší poklidný život v rodinné zástavbě. "Alej je 110 let stará, při pohledu z ptačí perspektivy, například z vrchu Cvilín, je jedním z nepřehlédnutelných orientačních bodů," stojí v petici. Lidé by si přáli tělocvičnu spíše menší nebo na jiném pozemku, přímo u školy by podle nich měla stát spíše původně plánovaná školní jídelna.
    O vykácení aleje dosud nebylo rozhodnuto, město musí o povolení žádat vlastní odbor životního prostředí. Odbor si nyní nechává zpracovat posudek a ocenění aleje, aby případně mohl městu uložit přiměřenou náhradní výsadbu.
    Současná tělocvična školy na Janáčkově náměstí je malá, má nevhodnou palubovku a nemůže pokrýt potřebu celé školy. Aby učitelé dodrželi předepsaný rozsah tělesné výchovy, musí s žáky docházet cvičit také do tělocvičného sálu v bývalých kasárnách, který rovněž neodpovídá normám. Nový stánek by vytvořil také prostor pro další populární sporty, například fotbal nebo házenou, jež dosud nemají v žádné z krnovských tělocvičen odpovídající podmínky.
0 comments
add comment