Karlovy Vary znovu nabídnou k prodeji sanatorium Trocnov

Publisher
ČTK
30.11.2022 20:45
Czech Republic

Karlovy Vary

Karlovy Vary – Město Karlovy Vary znovu na- bídne k prodeji bývalé lázeňské sanatorium Trocnov. Při prvním pokusu o prodej se přihlásil jediný zájemce, město ale chtělo prodej licitací. Nyní už na více zájemcích trvat nebude a umožní prodej za 58 milionů i jedinému zájemci, řekla dnes novinářům primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.


"Rádi bychom nabídli hotel Trocnov k prodeji. Podmínky jsou stanoveny tak, že odhadní cena byla na základě posudku stanovena na 56 milionů korun, město se ale rozhodlo v případě, že se nepřihlásí více zájemců, navýšit tuto částku na 58 milionů korun. Ale doufáme, že se přihlásí více zájemců a podaří se cenu ještě navýšit," uvedla Pfeffer Ferklová.

Město není podle primátorky schopno hotel provozovat. Potřebuje navíc i nákladné investice. A i udržování současného stavu stojí město okolo 100.000 korun měsíčně. V současné energetické krizi a cenách plynu se navíc mohou náklady ještě prodražit, protože objekt není napojen na centrální vytápění, ale je vytápěn plynem.

Proti prodeji byla při prvním pokusu opozice, zejména Piráti. Podle nich není stav budovy tak špatný, že by nedostatky nebylo možné opravit za rozumnou cenu. Prodej památkově chráněné budovy podle opozice není ekonomický. Piráti tehdy navrhovali spíše dlouhodobý pronájem nebo outsourcing provozu. Prodej by měl být podle nich až poslední možností.

Trocnov ale neležel od posledního neúspěšného prodeje na přelomu roku ladem. Od počátku jara sloužil pro nouzové ubytování ukrajinských uprchlíků, kteří po začátku Ruskem vyvolané války zamířili i do Karlových Varů. Poslední z nich přechodnou ubytovnu v Trocnově opustili na konci října. Nyní je tak objekt, který stojí v lukrativní části města, opět prázdný.
0 comments
add comment

Related articles